Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy amd athlon 64 3200+...

Egy amd athlon 64 3200+ 2009mhz-es processzort, mennyire lehet felhúzni a BIOS-ban? És hol tudom megnézni a BIOS-t, mert nem találom sehol!

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megválaszolni. Egyrészt függ a konfiguráció többi elemétől (alaplap, memória, tápegység), másrészt a processzortól, jól tuningolhatót fogtál-e ki belőle. Két teljesen ugyanolyan tuningpotenciállal rendelkezőt nem lehet gyártani. A BIOS-t a gép bekapcsolásakor nyomogatott del billentyűvel tudod előhozni.
2010. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MaXXeGee ***** válasza:
Milyen alaplapod van? Elméletileg amikor indul a gép, kiírja, (entering bios setup to ...) hogy mivel tudsz Biosba lépni. de a leggyakoribbak az F2, DEL speciális esetekben F10. Hogy mennyire tudod "felhúzni" azt az alaplapod majd megmondja, mellesleg én gyári pöchköszörű coolerrel nem húznám semennyire sem, ruházz be egy normális coolerre, utána gondolkodj azon, hogy mennyire húzhatod fel. Amúgy, mi az amire nem elég neked a 2900+ 64 biten? Olyan vagy, mint a skót vásárló a kínai piacon, xxl-es gatya helyett veszel xl-es mert az olcsóbb 100ft-al, aztán megnyújtod... Ha nem érzed elég nagynak a procit, cseréld nagyobbra, minimális teljesítmény emelkedést érhetsz csak el az overclock-al, és ezzel együtt amennyivel gyorsabb lesz, annyival instabilabb is. Te döntsd el, hogy megéri e.
2010. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

felesleges túlhozni a procit, mivel akkora teljesítmény növekedést nem fogsz tudni elérni hogy komolyabban érezhető lenne! persze vannak kivételek, AMD-nél vannak olyan procik ahol gyártósori hiba miatt néhány magot letiltottak, de van olyan bios ami engedi ezek feloldását és akkor van értelme a tuningnak, nemrég foglalkozott ezzel a témával a chipmagazin. a lényeg 15-20 ezres prociból lehet egy csúcs procit barkácsolni. Az AMD nem örül ennek és próbálja a hibát elmismásolni.


tuninghoz legyen jó és csendes brutál hűtésed! :) amúgy sose voltam híve a tuningnak mert csak ideig óráig megoldás.

2010. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

HÁÁT FIGYELJ, én úgymond mechanikusan húztam LE aztán fel, nekem mercury pvm 266am alaplapom van és van a procitól nem messze(2-3cm-rel) van 2db fehér jumper és én azokat bizgettem és a proci 2.66 2.00 -RÓL lement 2.00 2.00 -RA aztán vissza jumpereltem és visszaállt 2.66 2.00 -RA. Tehát sajnos csak nem sikerült felhúzni inkább le XDXD, valszeg alapból ez a teljes működése.

DE HA NEM ÉRTESSZ, VAGY NEM AKAROD ELRONTANI A PROCIT, VAGY A GÉPET AKK NE NYÚLJ BELE!!

Inkább vegyél bele jobbat, ahogyan a többiek tanácsolták!

2010. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hali. AMD Athlon 64 3200+ procim van nekem is. Nekem jelenleg 2500mhz-n ketyeg és teljesen stabil a rendszer:)
2010. márc. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olés kössz a tanácsotokat,akkor inkább nem nyúlnék bele,semmi értelme!Csak az a baj,hogy alaplap,proci,ram nélkül nem úszom meg,szóval mind a 3-mat meg kell vennem,mert proci az alap,hogy megevszem,de kompaktibilitás miatt alapap+ram is kell bele!Gondoltam egy am3-mas 2x3,1ghz es cpu-ra,kb 20000ft-ért,alaplapot még nemtudom,az is vagy 12-15000ft-ért,2gb-ramot,aztán még későbbiekben úgyis vennék még bele vagy 2gb-ot megint!
2010. márc. 10. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!