Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan frissítsem a BIOS-t?

Hogyan frissítsem a BIOS-t?

Figyelt kérdés
Alaplapot cseréltem a gépben, azóta a videókártyával, nem indul el a gép. Frissítettem a biost jumperral, elindítottam, semmi. Kivettem a kártyát, anélkül simán ment, felment a windows is. Hogyan csináljam meg a bios frissítést, hogy lássa a kártyát a gép? Kezdek idegileg összeomlani. Valaki pls, írja le a lépéseket, a sorrendet, valamit, mert kiborultam... :(

2015. aug. 18. 16:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Asrock G41M-VS3 R2.0 alaplap

Core2Quad Q6600

2x2 Gb Kingston DDR3 1333 mhz Ram

Gigabyte Radeon HD4670 videókártya

Chieftec 450aa-101a táp


Nem mai gép, de csak alapra volt pénzem jelen pillanatban, nem terveztem mást venni hozzá, ezt is csak muszáj volt...

2015. aug. 18. 16:12
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Jumperrel hogy frissítesz te BIOS -t?

Azzal csak reset -elni lehet.

2015. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Az alaplap meghibásodott, azért kellett cserélni?

Lehet hogy a videokártya is meghibásodott...próbáld ki másik gépben.

2015. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: Elnézést. Resetelni. Mindegy, mert a frissítést sem csináltam még, szóval ugyanott vagyok.


2. válaszoló: Igen, a másik lap meghalt. A videókártyának semmi baja nem volt, és most is pörög a ventillátor, csak nincs kép, se semmi ha berakom.

2015. aug. 18. 16:57
 5/7 A kérdező kommentje:
A videókártya tesóm gépében működik.
2015. aug. 18. 16:59
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Javított BIOS hibák listája nem említ VGA kompatibilitás javítást. De ettől megpróbálhatod.

Letöltöd ezt a fájlt és kicsomagolod egy FAT/FAT32 fájlrendszerű pen drive -ra: ftp://europe.asrock.com/BIOS/775/G41M-VS3%20R2.0(1.90)ROM.zip

A BIOS Smart menüjében kiválasztod az ASRock Instant Flash -t kitallózod a pen drive -on a BIOS fájlt és követed az utasításokat.

2015. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kanyórája válasza:
Én nem vok nagy guru de az is lehet , hogy nem jut neki elég erőforrás ,így voltam ram cserekor kettő tök egyforma 1gb-s ram volt . kettővel el sem indult 1el simán ment. sajnos én nem tudtam tőbb áramot ráadni a bios-ban mert nagyon gagyi a biosom vmi 1.05ös , pedig álltalában van rá mód ,úgy tudom , hogy elég kb 0.2 -0.5 voltokat ráadni . egyébként engemis érdekelne a bios frissités a cpu t akarnám egykicsit túlhúzni 1.5ről kb 2ghz-ra , de ahoz komoly bios kell , órajel , volt , hőszabályozás meg mindent utánna kell állítani, nagy macera az sem mindegy milyen gép márkára, OP-re stb. egyenlőre azt sem tom ,hogy kell lementeni a régi biost mielőtt kiderűl, hogy az új nem jó.
2015. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!