Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy szinte új dell...

Vettem egy szinte új dell optiplex 740-es gépet. A videokártyája: Nvidia Gforce 6150 LE (128 MB) (integrált). A youtube videók, és a letöltött játékok akadoznak. Rendszer memória 2GB. A DVD lejátszás folyamatos, akadás nélkül. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 07:09
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez a "szinte új" gép nagyjából 6-8 éves lehet. Ez a videokártya játékra abszolút alkalmatlan, a yt videók prociból és videokártyából is többet használ(ná)nak, mint egy DVD. Ha a driverek rendesen fent vannak, akkor nagyjából ennyit tud sajnos. Milyen proci van benne?
2015. aug. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trevor. ***** válasza:

Mert ez egy régi, gyenge videovezérlő. Gondolom hasonló lehet a teljesítménye a régi Radeon 9200 kártyámhoz, azzal is akadt a youtube.

Youtube videókat nézd VLC-vel (YT link kimásol, VLC megnyit, ctrl+n, beilleszt és enter).

Driverek fönt vannak? Milyen játékokat próbáltál?

2015. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fent vannak a driverek.

Proci:AMD Athlon(tm)64 X2 Dual Core Processor 5600+ 2,90 GHz,2 mag,2 logikai processzor.

64 bites op.rendszer,x64-alapú processzor.

2 Gb ram,160 Gb Vinyó.

Windows 10 Home op.rendszer.

2015. aug. 19. 12:02
 4/9 A kérdező kommentje:

Koplárovics Béci

Ez a "szinte új" gép nagyjából 6-8 éves.


Mindenesetre az előző gépem,még ennél is régebbi lehetett..mert azon nem volt telepíthető a win10..az alaplap miatt.

Ezen a gépen viszont fut.

2015. aug. 19. 12:08
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt nem értem,hogy a DVD lejátszás folyamatos,a youtube meg akadozik.

De azért az is érdekes,hogy a Firefox 32 bites verziója win10 alatt,csak úgy zabálja a ramot,meg a procit.

2015. aug. 19. 12:39
 6/9 Trevor. ***** válasza:
Mivel a DVD-ről való lejátszás nem igényel Flash-t. Mondom, nézd VLC-vel a youtube-ot.
2015. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Flash helyett érdemesebb lenne HTML5-öt használni a youtube-on (le kell tiltani a Flasht youtube előtt akár Firefox, akár IE (akár Edge).
2015. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Esetleg hogy lehet átállítani, hogy youtube-n ne a flash-t használja lejátszónak hanem a vlc-t?
2015. aug. 20. 06:37
 9/9 Trevor. ***** válasza:

HTML5-t itt tudod beállítani: https://www.youtube.com/html5

VLC-t pedig föntebb leírtam.

2015. aug. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!