Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vásárlás előtt...

Számítógép vásárlás előtt állok. Mit rakjak bele? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Számítógép vásárlás előtt állok. Na jó, még eléggé előtte, de jó lenne már összerakni a pontos képet. Mindenképpen Inteles lennék. Ki néztem az i7 920-at. Mi a véleményetek róla? Ha okés ez a proci, akkor milyen alaplap jó hozzá? Tervezek mellé egy nVidia GeForce GTX 750 Ti-t vagy egy 760-ast. Ezek mellé egyenlőre raknék 6GB RAMot, amit nem sokkal később bővítenék 8GB-ra, de akkor már lehet, hogy édemesebb 10-re. Egyébként a gép játékra lenne főként. Ezek mellé milyen hűtőt és tápot vegyek? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm, kötekedni nem szükséges.



2015. aug. 24. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A 920 régi, és lassú, nem érdemes már ilyet venni. 10gb ramnak annyira nem látom értelmét, elég a 8, mire olyan játék jönnek, amiknek nem lesz elég addigra nem a ram lesz a legnagyobb probléma.
2015. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

i7 920 at max lapal egyutt erdemes venni de inkabb ugy sem 1155 Z77 vagy H77 lapot vegyel es i5 2500(K) t vagy 3000 szeriabol egyet

760 t se erdemes venni hasznaltan se max nagyon jo arban

6 es 10gb ram is rossz megoldas


parosaval kell a ramoknak lennie


vagy 2x4GB ez 8GB igy, es boven eleg barmire

es akkor eloszor csak 4gb ot veszel (es kesobb ugyan olyant) de erdemes raszani hasznaltan egy 8GB os Dual KIT re... de ak'ar nehetsz 1db 8GB os modult is es netan ezt bovited


az ilyen aprozasnak amit te irsz nincs ertelme, hatranya viszont sok van, mint pl dragabban is jossz ki

2015. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképpen elavult platformra építesz, i5-2500k-t vagy 2700k-t célozd meg, sokkal jobban járnál vele. 4 szálnál pedig nincs szükség többre. Mivel IVR a processzoron kívül van, ezek még nem is igazán melegszenek annyira, szóval nem kell hozzá drága hűtés. Tápra meg majd térj vissza, ha már megvan milyen videokártyát szeretnél - 760-at én a helyedben már nem vennék, Nvidia szép lassan el fogja hanyagolni.
2015. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
i7 esetedben teljesen fölösleges, i5-ből egy közép/felső kategóriásat vennék inkább. 750ti és 760 nem rossz, nekem is ilyenem van és nagyon jól megy, viszont a gtx 960 árban majdnem ugyanott van (most már, amikor én vettem még nem így volt), és a későbbi támogatottság miatt is inkább a 960-at ajánlom. Ramból inkább 2x4GB, hanyagolnám a 6-ot, nem annyival olcsóbb hogy megérje, 10 meg nem igazán kell neked. Hűtőt nem kell túlgondolni, 10-15k-ért vmi megbízhatóbbat válassz, tápból pedig egy 500-550W körülivel már nem lesz gond, persze ebből is egy megbízhatóbb márkát.
2015. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még nagyon az elején állsz, gyanítom, hogy a pénz sincs meg hozzá. Szedd össze, és akkor keress rá itt a gyiken, hogy az adott keretből, milyen gépek vannak. Mert épp generációváltás kellős közepén állunk.
2015. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!