Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért rossz az APU-m teljesítm...

Miért rossz az APU-m teljesítménye?

Figyelt kérdés
Van egy AMD A10 7800 procim. Van benne 4 mag 3,5 GHz-n és egy R7 250-es videókártya. Próbáltam vele burnout paradise-t játszani, valahogy 50FPS-körülire számítottam minden fullon, de csak 30-at kaptam, ami ennek a játéknak az esetében egyáltalán nem látszik folyékonynak. Az élsimítás egy rémálom. 8gb 1866MHz-s ramom van (Fury Red) egy micro ATX alaplapon. A hőmérsékletek meglepően jók a kis ház ellenére, a hardverek nem porosak... nem értem. A régi HD 6450-es kártyám is kb ilyen teljesítményre volt képes, talán egy 10%-kal volt rosszabb... Erre a gépre adtam ki 100 ezer forintot.. a driverek is legfrissebbek

2015. aug. 24. 22:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és 1360x768-as felbontáson játszom egy TV-n
2015. aug. 24. 22:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem is tudom mire számítottál mikor megvetted az APU-t, majd jobb lesz vagy egy szintet lesz egy R9-es AMD kártyával? Mert nagyon nem erről van szó. Nem csak a tied telejesítménye "rossz." Te megtettél mindent, vagy nem… Az a 8GB ram Dual Channelben van? Mert ekkor javul a telejesítménye is. De még mindig nem lesz egy gamer gpu. Egyszerűen elkell fogadni, hogy aki komolyabb játékokat akar annak nem az APU-ban kell gondolkozni. Eleve egy dedikált GDDR5-ös R7 250 telejesítménye sem eleg már a mai játékokhoz, de nem is kell mainak lennie, elég csak egy GPU igényesebbet megnézni. Max 1280 vagy 1024x768-ban elsimitás nélkül, low, medium részeletség melett.

Ilyen felhasználásra pénz kidobás volt az egész konfigod! Vettél volna inkább egy R7 260X-et, ha már FM2+ akkor X4 860K-val vagy AM3+ foglalatba egy FX-et. Messze jobban jártál volna.

Az APU mint maga hasznos dolog. Erős, főleg a konkurens megoldásokhoz képest és nagy szó, hogy egyszerre tud akár egy dedikált kártyával dolgozni, de tudni kell hogy az még is csak egy integrált "vacak".

Remélhetőleg leáll a fejlesztésekkel majd az AMD, mivel ez nem épp jövedelemző és egy dedikált videókártyát sosem fog kiváltani. Csak nagyon szűk rétegnek kell elve egy APU és az nem egy gamer réteg.

2015. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leginkább arra tippelnék, hogy a monitort az alaplapi csatlakozóba dugtad, nem a videokártyába, és így az IGP-t használod a rendes videokártya helyett.
2015. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az APU csak visszafogja ha dualozva van,legalábbis ha nincs az APU kihegyezve.

Magyarul 4x2 gb 2133 ram,megfelelő lap (ami megint 20k) , ssd a kontank drop offért és +5-9%.

Enélkül csak a kettő vga konktaktja lassítja egymást mivel cirka r5 230 szintje az apu vagy max r7 240 alulról.

Olcsóbb lett volna egy 260x-et venni.

Bár egy mezei 512-esen illene mennie.

Ha nincs hűtő a cpu-n az még csak nagyobb gáz,mert nagyobb hő-> romlik a teljesítmény,a cpu részénél nem de az apu-n drop lehet.

2015. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A RAM ha nincs dal-ban az nagyon visszafogja az IGP-t (128 bit helyett csak 64)! Az APU egységeknél ne nagyon erőltesd az élsimítást az alacsony memória sávszél miatt (még dual chanel DDR3-1866 esetén is csak ~30GB/s-ról beszélünk, míg egy diszkrét GDDR5 memóriás R7 250 melett is már közel 74GB/s olvasható).

A HD6450-nél jóval erősebbnek kell lennie, de azért nem egy gamer erőmű.

2015. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!