Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a Sata III as SSD-t egy...

Ha a Sata III as SSD-t egy Sata II es alaplapra csatolom, akkor is felgyorsítja a gépet?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
500mb/s helyett csak 300-re lesz képes, de ez még mindig 3x gyorsabb mint egy hdd
2015. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem mivel a lap nem lesz gyorsabb. attól h profi kereket raksz egy Trabantra az attól még nem forog gyorsabban.
2015. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen. Bár már lassan 4 éve használok SSD-t (SATA3) nem mondom, hogy rossz dolog, de azért nem kell tőle hű de nagy csodákat várni. Gyorsabban feláll a rendszer, meg a total commander 2 másodperc helyett 0,5 másodperc alatt indul (na jó a lassabban induló, pl office alkalmazásoknál észrevehetőbb a különbség), de alapjaiban nem érződik folyamatosan, hogy hű de gyors a gép (mondjuk én elég sokat netezek, meg ezen felül játszok azt meg ugye nem gyorsítja). Itthon három gépből kettőben van SSD, de valahogy nem hiányolom a harmadikból, hogy hű de kéne ide is egy...

Ettől függetlenül nem rossz és a fő előnyöket SATA2-ben is meg tudja villantani az SSD azaz jócskán lepipálja a HDD-t:

Technikailag nincs töredezettség, az adatok egyformán, nagyon kicsi elérési idővel érhetők el egyenletesebb sebességgel, a sok kis szétszórt fájt a HDD nagyon rosszul kezeli, az SSD itt fényévekre elhúzhat, mechanikailag nem tud elromlani, teljesen halk.

2015. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az SSD-nek nem az a legfőbb előnye, hogy 500 mega/mp-vel lehet olvasni, kb. senki nem használja ki, csak akkor érzed meg, ha SSD-ről SSD-re másolsz nagy méretű adatot. Kicsit parasztvakításnak is érzem, hogy a gyártók azzal versenyeznek, hogy "nekem 500, neked meg csak 400 mega/mp-s az SSD-d".

Nyilván jó, hogy gyorsabb, de a lényeg inkább az, hogy jó az adatelérés ideje. A HDD-nek meg nagyon rossz. Ezen a SATA2 sem fog változtatni.

2015. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én windows és főbb játékok tárolására használnám, gondolom a játékok töltését is felgyorsítja ha oda van feltelepítve? és a windows gyorsabban töltene tőle? (mármint nem kell 2p et várni egy op. rendszer felállására, és nincsenek ilyen kissebb akadások?)

Gép vásárlás előtt állok és tisztába akartam ezzel kerülni, ha ugyan itt valaki egy KOMPLETT gépet 170 be AMD-re építene megköszönném (klaviatúra, egér, monitor van)

2015. aug. 25. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:
170be nehogymár ne férjen be egy sata3as alaplap
2015. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebből gondolom lejön a monitor, egér, billentyű és még SSD-t is szeretne...ha ezt érti komplett gép alatt, akkor azért lesznek kompromisszumok. Igaz a sata3 így sem extra dolog...
2015. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó bejegyzésének utolsó mondata. 170ből fassza kis gépet lehet összerakni
2015. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jujj az tényleg elkerülte vhogy a figyelmem, csak a nagybetűs komplett-ig olvastam biztosan...Nos igen ez így már nem olyan rossz. Sata3-USB3 alap.
2015. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel alacsony/közepes gamer pc-t szretnék, ezért gondoltam egy gagyika alaplapra, és majd ha lesz extra pénz akkor venni egy sokkal jobbat. a kikötésem, hogy a CS:GO, Bf3, a Codok nagy része menjen azért ultrán/max beállítások mellett, 60fps-minimummal, én egy FX-6300,8gb ram, r9 260x kombóra gondoltam, és még a kiegészítők.
2015. aug. 26. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!