Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem látni a merevlemezen egy...

Nem látni a merevlemezen egy mappát, pedig foglalja a helyet. Mi történt? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Tegnapi nap gondoltam újratelepítem a számítógépet, mert már eléggé lassú volt a sok felesleges cucc miatt. Volt nekem egy 1 120Gb-os merevlemezem arra rámásoltam előtte kb 15Gb adatot amit fontosnak véltem. Sikeresen rá is mentett mindent láttam a mappát, így gondoltam elkedzem telepíteni az oprendszert. Egy 1Tb-os merevlemezre telepítettem, de előtte létrehoztem 2 partíciót, hogy 200Gb amin az oprendszer van, 730Gb(mivel az 1Tb se 1Tb...) pedig a többi dolognak ami későb rámegy a gépre. Mikor sikerült minden, akkor még áttudtam másolni a kis merevlemezről a 730G-bos partícióra. Később újraíndítottam a gépet és sehol nem találtam a mappát, viszont a helyet foglalja. Nem volt rejtett a mappa meg semmi. A kérdésem a következő, hogy tudnám/lehetne megcsinálni, hogy elérjem újra a mappát? (elnézést a hosszas leírásért, de nem akartam kihagyni semmit hogy egyszerűbb legyen megérteni)

2015. aug. 25. 12:08
 1/5 anonim válasza:
Lehetséges hogy valamilyen oknál fogva rejtett mappába másolta át. Start - Vezérlőpult - Mappa beállításai - Nézet menüpont - Rejtett fájlok és mappák - Rejtett fileok, és mappák megjelenetése pontot be pontozod. Kész. Ha továbbra sem mutatja akkor a számítógép nem még nem töltötte be a mappákat/fileokat menj a partícióra ahová másoltad a fájlokat, és várj egy 10-15 percet. Ha még mindig semmi akkor nem tudom.
2015. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A rejtett mappákat már bepipáltam és utána se mutatta, a várakozás meg már több órája megy. Azért köszönöm a segítséget.
2015. aug. 25. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki kell kapcsolni a védett rendszermappák elrejtése (vagy valami hasonló neve van, angolt használok) funkciót, ezt szintén ugyanott találod kicsit lejjebb.
2015. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így már látom a mappát meg néhány fájlt, de ez még nem az összes fájl, mivel amit látok annak sincs összesen 15Gb mérete de a merevlemez még mindig annyit mutat foglaltnak. Lehetséges, hogy másolás közben valami baja lett a fájloknak... Mindenesetre köszönöm, ezis nagy segítség volt mivel már legalább megvan valamennyi.
2015. aug. 25. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit furán fog hangzani:

Szerintem használj egy töredezettség-mentesítő programot! Az ilyen progik mutatják a teljes partíciók tartalmát, és hogy mi, és hol foglalja a helyet. Egyszerűen rákattintasz egy foglalt területre és megnézed, hogy milyen fájl foglalja el, és hogy hol van annak az elérési útvonala. Így jó esetben, szerintem megtalálhatod minden elveszett adatodat - kivéve persze, ha valamilyen különös okból nem másolt rá néhány fájlt a vinyóra.

2015. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!