Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzor limit megkerűlhet...

A processzor limit megkerűlhető lenne a felbontás növelésével?

Figyelt kérdés

Üdv, egy igen fontos kérdésem lenne! Van egy konfigurációm, viszonylag erős és új komponesekkel felszerelve, de egy gyengébb processzorral.

A képletet tudom. Minél magasabb felbontás, részletség mellett használunk egy játékot, annal inkább a videókártya kerűl jobban kihasználásra. Ezzel az a bajom, hogy a mostani LCD, 19"-os, 5:4-es képarányú monitorom nem képes csak 1280x1024-es felbontásra. Ami nem éppen nagy felbontás.

Gondolom emellett a felbontás mellett inkább a processzor kerűl jobban használatra.

A gépem:

Athlon II X3 450 CPU (nem lehet magfeloldnai)

8GB Dual Channel 1600MHz ram

Radeon 260X 2GB, OC GPU

WD10EZEX HDD

FSP Hexa+ 400W PSU


Készülök venni egy újabb monitort. Meg is tetszett egy FHD, LED 24"-os szépség, de kétejeim vannak afeleől, hogy ekkora felbontáson elég lenne e minden játékban a 260X. Ezért van egy másik opció, egy sima HD-s 22"-os, LED monitor. HD-ben szerintem már elég lenne. A kérdés itt az lenne, ha megveszem a FHD moncsit, de csak HD felbontáson, vagy annál is kisebben akarom használni, sokat romlik a kép minőség? Érdemesebb a kisebb monitort venni? Mindkettõ egyébként 16:9-es. Illetve van 16:10-es is, az mivel másabb? Melyik jobb úgymond. Ekkora felbontásokon kilövődik a processzor limit?


Más:

Láttam nagyon sok videóban, hogy a monitor sarkában írja a CPU és GPU használatot illettve más hasznos információkat is. Ezt hogyan tudnám én is megcsinálni? Van rá egyszerű megoldás? Mert ezt én kipróbáltam, de sehogy nem sikerül, kiír valamit, de nem azt amit akarok és név, megnevezés nëlkűl, százalékos értékeket.

[link]

Jó lenne tudni, hogy a GPU és a CPU hány százalékon fut, konkrétan így:

[link]



2015. aug. 27. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szedd le az MSI Afterburnert, és azzal írasd ki az értékeke, RAM használat, CPU-s dolgok, VGA-s dolgok és ennyi.
2015. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. A CPU limit nem probléma, ha a játékod teljesen jól fut. Lehet CPU limitbe ütközöl valahol, de ha jól megy, akkor lényegtelen hogy a videókártyád hány százalékon pörög. Semmi baj nem lesz belőle. És egyébként igen, minél jobban terheled a kártyát, annál kevesebb meló hárul a CPU-ra. Ez azért van, mert ha leveszed a felbontást, a videókártya adrenalinlöketet kap, és rajzolna ki mindent piszok gyorsan, de nem képes - mivel a CPU nem számol annyira gyorsan, ahogy azt a kártya megjelenítené.

2. FullHD monitoron natív FullHD felbontás (1920x1080) alatt elég vacakul néznek ki a játékok. Főleg az új játékok.. A régiek még elmennek, de nagyon homályos lesz tőle minden. Még a sima HD nézhető, az viszont túlzottan recés. Ha megszokja a szemed, semmi baj nem lesz belőle, viszont lesz 1-2 játék ami annyira homályos FullHD alatt, hogy nem lehet benne messze ellátni.

2015. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!