Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Energiatakarékos PC építése....

Energiatakarékos PC építése. Megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy energiatakarékos pc-t építeni magamnak. Célom vele : film nézés, internetezés, animáció készítés (adobe flash cs6, blender). Milyen konfiguráció lenne nekem jó ami ezt (ha nem is zökkenő mentesen) de valahogy viszi ? Mennyibe kerülne ?
2015. aug. 29. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság minden PC energiatakarékos. Amikor nincs terhelés alatt, akkor az órajelek meg a feszültségek a béka ülepe alatt vannak minden procinál és videokártyánál. Ezt még esetleg egy SSD-vel meg green vinyóval tudod megfejelni, a többi nem számít. Amíg nem kezdesz vele komoly dolgot csinálni, addig nem zabál.


És persze a táp legyen minőségi, magas hatásfokú. (80+-os vagy afölötti.)

2015. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából ha nem akarnál animációkat készíteni, akkor netezni, filmezni elég lenne egy igencsak takarékos pc, de így már azért nem árt pár komolyabb alkatrész is, feltéve, ha nem akarsz órákat szöszölni valamivel amit amúgy erősebb konfig percek alatt végezne el.
2015. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
külön arra menni hogy energiatakarékos legyen szerintem nem éri meg.. nem olyan sokat spórolsz meg a villanyszámlával mint amennyit költesz a drágább energiatakarékos alkatrészre
2015. aug. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Laptop egy energiatakarékos megoldás. Filmnézésre és internetezésre már a legolcsóbbak is kiválóak, ráadásul hordozható. Természetesen elé drága, ha munkához is kell. Mindenesetre energiatakarékos (A legkomolyabbak között is találhatunk 60W alatti fogyasztásúakat).
2015. aug. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
A villanyszámlán konkrétan semmit nem spórolsz, mert egy jó ideje fix összeget kérnek, amit az átlagfogyasztásod alapján számoltak ki.
2015. aug. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, csak ha túl van lépve akkor évvégén jön a meglepi számla... ha meg alatta marad az ember, akkor az egyik számla nem az átlagos lesz hanem kicsit kevesebb.
2015. aug. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a laptopra én is gondoltam viszont aki komolyabb szoftvereket akar használni és nem akarja vinni magával vonaton meg hasonlók annak nem igazán éri meg és még mindig jóval többe kerül 1 laptop mint 1 pc és ha ilyenekkel akar dolgozni akkor egy idő után lehet igénye lesz egy második monitorra is azt pedig nem fogja magával hordozni szerintem :D
2015. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D ... Nem tudom de szerintem egy 2 magos proci meg 4 gb ram azért csak elviszi valahogy a animáció szerkesztő progikat nem ? :D (itt egy példa valami hasoló megoldás kéne :D ( [link]

A villanyszámlán meg nem kicsit spórolnék mert nem mindegy hogy 350W vagy 40W nem ? :D

2015. aug. 30. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha azzal számolunk, hogy 5 évig fogod használni és napi 24 órát használod teljes terhelés mellett 45 ft/KWh-val számolva, akkor 400W fogyasztású gépnél 800 ezer Forint lesz a villanyszámla. Azért látható, hogy ez erős túlzás - rosszabb esetben 8 órát van bekapcsolva a gép, és akkor is csak az esetek töredékében van maximális terhelés alatt. Ez a 800 ezer Ft alig lesz 100 ezer, esetleg kevesebb.


Vegyél intel+nvidia kombót, azok elég keveset fogyasztanak, rá egy minőségi gold vagy platinum tápot. Például egy i5-mas egy gtx750ti-vel, a maximális fogyasztás csak 160W és relatív olcsón kijössz. Természetesen a fogyasztás nem fog lényegesen emelkedni, ha erősebb kombinációt akarsz. Ugyanilyen teljesítmény laptopba 2-3-szor ennyibe fog kerülni, aminek az ára csak akkor jön vissza, ha a fent említett példát használnám (azaz egészen 5 évig, maximális terhelés mellett futna a gép - más kérdés, hogy egy laptop már 3 év után elég rendesen amortizálódik).

2015. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!