Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegszik a VGA?

Túlmelegszik a VGA?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy lassan 4 éves Gforce GTX 560 VGA-m, terhelés alatt 80 fok körül van, viszont a ventilátor 1600RPM körül mozog 47% on. Szétszedtem kitakarítottam, újra pasztáztam. Ez a hőmérséklet problémás lehet, esetleg van mód a ventilátor teljesítményének növelésére?

2015. aug. 31. 13:08
 1/6 Trevor. ***** válasza:
80 fok teljesen megfelelő.
2015. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trevor. ***** válasza:
Ha meg zavar, MSI Afterburner-el állítsd magasabbra a ventilátor fordulatszámát.
2015. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

menyi volt regen?


mert a takaritas es pasztazas semit nem hasznalt? biztos jol csinaltad?

2015. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Trevor, kipróbálom a programot.

Kontár, egy csíkot húztam és hagytam hogy a hűtőborda nyomja szét a pasztát, nem én kentem szét. Hogyha ez így rossz akkor újra pasztázhatom. Sűrített levegővel, ecsettel portalanítottam. A takarítás előtti hőfokhoz képest kb. 5-6 fokot nyertem. Az előtti időkről meg nem nagyon van adat mert nem igazán foglalkoztam vele.

2015. aug. 31. 13:24
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ok, az is valami


gephazat is takaritotad? lehet annak is tutyma lett a szelozese


igen probald ki venti fordulatot, ha nem hangos nyomasd neki

2015. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IceHunter ***** válasza:
A videokártyáknak jó tesz, ha a gépház szellőzése megfelelő. Az a lényeg, hogy az első ventilátor befele fúja a levegőt, majd hátul fent kifele. Esetleg, ha a gépházad megengedi, akkor a tetejére is szerelj, ami kifele fúja, az is segíthet.
2015. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!