Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha letörlöm a...

Mr.Kütyü kérdése:

Mi történik ha letörlöm a drivert?

Figyelt kérdés

A gépem elég gyengécske, a videókártyám egy ati x1650-es (win xp)

Gondoltam leszedem a catalystot és rátöltök egy drivert (eddig szinte teljesen alap volt)

Majd miután megcsinálta újraindult, és utána nagyon fura lett.

Ha bezárok egy peogramot vagy éooen megnyitok, akkor az nem egyből felugrik/eltűnik (mint eddig) hanem szépen lassan fentről le gördülékenyen betölti, ami nagyon idegesít.

Játékra nem használom, szóval inkább ne legyen rajta driver, de ez engem nagyon idegesít.

Na szóval, azt szeretném kérdezni, hogyha a vezérlőpultból minden ATI-s programot (3db ATI DISPLAY DRIVER

ATI CATALYST CONTROL CENTER

ATI SZOFTVER ELTÁVOLÍTÓ)

Letörölnék, akkor vissza kapnám a "régit"? Egyátaláb mu ugyan úgy működbe a gép egyből? Elindulna?



2015. szept. 2. 00:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És az a vicc, szerintem a driver letöltése óta mintha lassabb is lenne a gép
2015. szept. 2. 00:27
 2/11 hypno ***** válasza:

PCI-E vagy AGP-s kártyád van?

Ha az utóbbi, akkor nagyon kell figyelni, hogy melyik driver+Hotfix való hozzá. Többnyire a legcélszerűbb a kártya gyártójának meghajtóját használni.


Ezen túl a régi ATI kártyák régi operációs rendszerhez kiadott meghajtói akkor települtek normálisan, ha először eltávolították a korábbi meghajtót.

Általános volt az is, hogy kétszer kellett lefuttatni a telepítőt.

Sokan esküdtek (és még ma is) arra, hogy kizárólag a drivert telepítik, a CCC-t nem.


Sima törléssel egyébként nem kapod vissza az eredeti működést. Erre a célra a rendszervisszaállítás szolgál egy előző időpontra. Ha nincs ilyened, (mert nem csináltál vissszaállítási pontot az új driverek telepítése előtt)akkor mindenképpen egy új meghajtót kell majd telepítened. Első nekifutásra a videokártya gyártójának honlapjáról tölteném le a megfelelőt.

2015. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1 Kérdésem: honnan tudom meg hogy AGP vagy PCI-E be van a kártya?


rákerestem neten az alaplap pontos nevére: Asrock 775vm800

és valószínűleg AGP ezek szerint mert mintha ebbe nem lenne PCI-E.

2015. szept. 2. 07:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor telepítettem a Catalystot, akkor a folyamat közben láttam csomó ccc-s műveletnek a telepítését, felrakásást, nem tudom ez gond-e ?
2015. szept. 2. 07:43
 5/11 A kérdező kommentje:
De ha Catalystal nem jött le a megfelelő driver, akkor az ATI/AMD oldaláról lefogom tudni szedni?
2015. szept. 2. 07:44
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


ezt találtam, ez az AMD oldaláról az x1000-es szériához tartozik, akkor ezekből melyiket szedjem le?

2015. szept. 2. 07:46
 7/11 hypno ***** válasza:

Így néznek ki az AGP, illetve a PCI-E slotok. [link]

Az AGP jellemzően barna színű

Az AIDA szoftver mindent megmond a gépedről, ezért érdemes belőle egy jó kis hordozható verziót szerezni.


Elvben az X szériából az 1xxx hez tartozó XP driverre van szükséged, és elegendő a kisebbik fájl. A CCC nem szükséges.

Melyik cég gyártotta a kártyádat?

2015. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hypno ***** válasza:
#4 A CCC egy csomó kis fájlból áll. Gondot nem csinál, meg teljesen jó kis grafikus felületet biztosít a beállításokhoz, de gépindulásnál egy örökkévalósság mire betöltődik.
2015. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha letöltöm azt a 20mb-s filet akkor optimálisnlesz a driver?

Agp-s elvileg, tehát akkor lekéne törölnöm valamit előtte vagy elég csak letölteni?

2015. szept. 2. 09:34
 10/11 hypno ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy letölteném az új drivert, (mondjuk az asztalra, hogy ne kelljen keresni) Az ATI szoftver eltávolítóval törölnnék mnden korábban felrakott meghajtót és a CCC-t is.

Ezután megnézném, hogy maradt-e vissza valami ATI mappa, vagy fájl. ha igen, akár manuálisan is kitörölném, a CCleaner-rel kipuccolnám a registry-ből a megmaradt ATI bejegyzésket, majd felraknám az új meghajtót.


És ahányszor a rendszer felajánlja, a biztonsági másolat lehetőségét, hagynám hogy megtegye.

2015. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!