Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez miért van illetve elég ez...

Ez miért van illetve elég ez a célomra?

Figyelt kérdés

A computer imperiumnál szinte ugyanaz a konfig (a c.i. gépébe jobb a proci és gyorsabb a memória) 15 ezer forinttal olcsóbb mint a pcx-es társa.


[link]


[link]



Céljaim:

lg_25um65_p qHD monitoron jól menjenek az alábbi cuccok:


Játékok amikkel játszanék:

- Fifa 15-16-17.. ugyanez Pesben és NBA-ben ... ameddig viszi a gép gondolom ez a videókari,cpu,memória konfig elég lesz ezekre a játékokra még legalább 3-4 évig.

- GTA 5

- Multi fps játékok: Battlefield 4, Crysis3, Cs:go

- Project Cars

- Alien Isolation

- The Crew


Illetve a Photoshop és az After Effectsen szaladjon jól a gépen.

Nem vagyok nagy gamer és nem is szeretnék az lenni de ezekkel a játékokkal szeretnék játszani (hosszú távon). Nyilván vannak még olyan játékok amik a mostani laptopomon is jól szaladnak.

Inkább az a kérdés, hogy elég-e ez a konfig ezekre az igényekre.


Valaki írta, hogy a leghamarabb a videokari értéke csökken. Most erre a célra amit írtam szerintem elég a GTX 750 2 GB is de oktassatok ki ha nincs igazam. A CPU elég erős gaminghez.

Olyan megugorhatatlan igényeim nincsenek szerintem, esetleg a qHD felbontással lehetnek problémáim de erre majd adtok valami jó választ :)

Bővítés terén 2-3 év múlva szándékozok belevágni még +8gb memóriát illetve egy akkortájt középerős videokártyát.


Remélem kijön ennyiből is ez a célom.

A monitorhoz sajnos ragaszkodok :(



2015. szept. 8. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:

qHD (Quarter of Full-HD azaz az FHD negyede) = 960x540

QHD (Quad HD azaz a HD négyszerese) = 2560x1440

UW-UXGA (Ultra Wide UXGA) = 2560x1080


Előre összerakott gépeket nem preferálom, a GTX750 meg nem túl acélos, főleg ilyen felbontáshoz (33%-val nagyobb a fullHD-nál) nem ilyen éppen középkategória alatti videokártya illene.

2015. szept. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A computer imperiumnál szinte ugyanaz a konfig" Dehogyis. Imperium noname tápja harmadannyiba kerül (nem fsp raider van benne), ahogy noname a merevlemez is.


Ezen kívül vannak benne borzasztó hibák, például miért 1866 MHz RAM órajelet tüntetnek fel, amikor csak 1600-at képes kezelni az alaplap. A ház csicsás, nehezen szerelhető, a tulajdonságaihoz képest túl drága. Azaz az csak a vevőt vonzza, egyébként nem ér semmit. Ahogy az az alaplap is, ha nem csak egész napos játékra kell. Beleraknak egy i5 mellé egy gtx750 (még csak nem is Ti!) VGA-t. Hát így tényleg a VGA értéke csökken a leggyorsabban, mivel alapból nem ér semmit.


Asrock H81M-VG4

i5-4440

2x4GB 1600MHz Fury

Sapphire R9 380 2GB

Western Digital 1TB EZEX

Hamburg 530W

Raijintek Arcadia

Összesen: 174 ezer Ft.


185 ezer Ft-ért pedig megvan 4GB VRAM is...

2015. szept. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

alaplapot cseréld erre:

Asus B85M-G alaplap

a tápot meg egy 5000 forintos akyga-ra és máris megkaptad a 160-as gépet! (csak meg ne vedd!) :) merevlemezen is tudsz még spórolni, szóval a végén nem 15-el drágább lesz, hanem 15 ezer haszon lesz rajta.


egyébként jól írták fentebb, egyébként se jó összeállítás. az asus márka nem rossz, én is maradnék annál, de csomó dolgon változtatnék

2015. szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:
Ne vegyél Imepriumos és egyéb előre összerakott gépet.
2015. szept. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor a saját konfigomon mit változtatnátok?


Táp, alaplap,proci, memoria, videokari, merevlemez

2015. szept. 8. 09:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Néztem gameplay teszteket ahol massziv 30fpsel mentek a gtx750tin a masszuvabb jatekok is a tobbi megy nem tul nagy gepigenyu.

Megmondom oszinten most nincs tul sok penzem ezert nehez most a videokari valasztas. A cpu eleg 3évig is

2015. szept. 8. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A GTX750Ti nem ugyanaz, mint a sima 750. 30fps éppen elég, ha meg van egy kis drop, akkor már kevés is. Fentebb összedobtak egy vasat R9 380 kártyával, ami picit gyorsabb a GTX960-nál is.
2015. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!