Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet átmásolni az...

Miért nem lehet átmásolni az adott fájlt/adatot a Pendriveom-ra? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Üdv!


A minap, szerettem volna a Pendrive-omra másolni egy kb. 1-2 Gb-os fájlt, amely (nem tudom miért) de 5 óráig sem sikeredett...

A pendrive-om egy Emtec 8GB-os Pendrive, amely idáig kifogástalanul működött.


Miután észleltem, hogy 5 óra után is a csík kb. a töltő sávtól 5 mm-re állt le kiírva, hogy: "5 másodperc van hátra" beakartam volna zárni. Ám, ekkor lefagyott, vele együtt a Windows is.


Windows 7 64-bit-et használok, processzorom egy Intel Core i7 3960x, 16GB RAM-om van, illetve egy GeForce GTX 980 Ti MSI Gaming 6GB-os VGA.

Ennyi.


Szerintem nem a géppel, illetve a Windows-sal lesz a gond. Itt vagy a pendrive, vagy pedig a formázás lesz a ludas. Ugyanis azt még elfelejtettem megírni, nemrég a sógorom formázta a pendrive-ot (kölcsön adtam neki...)


Nem tudom milyen kiterjesztésű volt azelőtt, viszont most NTFS. Lehet ez volt azelőtt is... Nem tudom.


Mindenesetre, nem szeretnék új pedrive-ot venni.

Esetleg az is előfordulhatott, hogy rosszul formázta a pendrive-ot?



2015. szept. 18. 11:30
 1/6 A kérdező kommentje:

*5 órán át.


Elnézést az elírásért.

2015. szept. 18. 11:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikkel próbálkoznék:

A fájl feldarabolása (pl. Total Commanderrel). A pendrive újraformázása FAT32-re. A nagy fájl ellenőrzése, hogy nem sérült-e, illetve egy víruskergetővel is csekkolnám. A fájl átmásolása a merevlemez más részére, jogosultságok ellenőrzése, ne legyen használatban a pendrivera való másolás alatt. ReadyBoost ne legyen bekapcsolva... Utolsó lehetőségként valamilyen Live OS alól indítanám a rendszert és úgy próbálnék meg másolni. (pl. Hiren's BootCD)

2015. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Frissítve:


*Másik gép/Windows 7 alatt működik az átmásolás, igaz kissé döcögős és ott is ott van a végén az 5 másodperc lefagyás...


*A Pendrive tesztelve USB 3.0-ról is, ezen a gépen nem működött.


*A Fájl/fájlok nem voltak se vírusosak, se sérültek.

2015. szept. 18. 12:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Az eXFAT kiterjesztés, miben különbözik az NTFS kiterjesztéstől?
2015. szept. 18. 12:35
 5/6 A kérdező kommentje:

NTFS kicsivel gyorsabb mint az eXFAT illetve, sokkal jobban társul a Windows rendszerekhez...

Ez idáig rendben van. Csak az a helyzet, hogy NTFS-ben csak kisebb méretű fájlokat tud átmásolni/fogadni a pendrive.

Amint nagyobb fájlt kap NTFS formátumban, lefagy... és jön az 5 másodperces kiírás.

Már formáztam is FAT32 módon... Viszont így is semmi.

Egyedül az eXFAT formátum működik. Így nem fagy le, csak baromi lassú.


Van más pendrive-om is amelynek a mérete nagyobb mint ennek a pendrive-nak, és mégis... Azok mind működnek.


Nevetséges... EMTEC terméket sem veszek többet.

2015. szept. 18. 12:54
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ször kellett resetelni a gépet. Komolyan mondom... szánalmas.
2015. szept. 18. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!