Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápnak milyen jellemző adatait...

Tápnak milyen jellemző adatait kell nézni?

Figyelt kérdés
Miit jelent hogy osztott, vagy nem osztott végű?
2015. szept. 18. 23:22
 1/9 Trevor. ***** válasza:
Milyen bél van benne.
2015. szept. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Stark2000 ***** válasza:
100%

Osztott / nem osztott végű nincs. Amire te gondolsz, az szerintem az, hogy Single vagy több ágas e a 12V?! A Single a legjobb, vagyis az 1 ágas, az a legerősebb. Ha pl. 2 osztott a 12V ága, az nem annyira ajánlott pl. SLI / CF mellé, mert osztott 12V ága van, az pedig gyengécske (nem minden esetben persze). A minőségi tápegységeknél (pl. Seasonic, XFX) általában Single ág van, a belük is ezeknek a tápegységeknek a legjobb, azon kívül nagyon erősek..


Ha tápot akarsz venni, akkor ajánlom a Prohardvert! Ott segítőkészek, és van bőven infó különböző tápegységekről. Ha leírod a configod teljesen, hogy akarsz-e OC-zni, mennyiért gondoltad, stb.. akkor egy hozzáértő emberke könnyedén megírja neked milyet vegyél. De amúgy van egy tápegység ajánló oldaluk is, itt bőven olvashatsz: [link]

2015. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat!

Igen, arra gondoltam.

Egy chiefteck 500W CTG-500-80P- néztem ki, amire azt mondjak hogy nagyon jó, csak az egyetlen hátránya hogy nem single

2015. szept. 19. 00:08
 4/9 A kérdező kommentje:

Mivel nem tudom mi az az SLI / CF, nem hiszem, hogy használnám arra.


De a prohardvert kipróbálom, köszönöm

2015. szept. 19. 00:11
 5/9 Trevor. ***** válasza:
Nekem már több, mint egy éve van CTG-500 tápom. Minőségi, Sirtec beles darab, hangtalan ventivel, de ha most kéne venni, már nem ezt venném, pont az ágkiosztás miatt.
2015. szept. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Stark2000 ***** válasza:

A mostani tápegységeket én annyira nem ismerem, azt tudom, hogy az XFX TS 550W még minidig egy remek tápegység, de hogy most mit aktuális venni, azt annyira nem tudom. Én szívből tudom ajánlani az XFX és Seasonic tápokat, Chieftec sem rossz, mondhatni belépő szintű, de nem sokkal drágább egy normálisabb XFX táp.


CF és az SLI tömören annyit jelent, hogy 2 videokártyás rendszer. CF esetén 2 egyforma chipsetű AMD / ATI kártyát kötsz össze, és dolgoznak együtt (de a teljesítmény növekedés nem 100%, sőt, valahol 50% sincs, szóval nem minden esetben 2x akkora a teljesítmény). Régebbi játékok (ha jól tudom) kevésbé támogatják az ilyen rendszert, de azt tudom hogy a Dying Light támogatja, és elég szép teljesítmény növekedés érhető el vele (de amúgy Crysis 3 és GTA 5 alatt is szépen teljesít a legtöbb 2 videokártyás gép). Bár megjegyezném, hogy CF-et és SLI-t csak 2db felső kategóriás kártyából érdemes csinálni, sőt.. a számítógépnek is el kell ezt bírnia, szóval egy normális tápegység sem árt, egy erősebb I5-ös (akár tuning is), de van aki csak szorzózáras I7-et mellé rak, és kész, úgyis kihajtja a videokártyákat.. Jah, meg persze egy normális alaplap.


SLI - Ugyan az mint a fent leírt CF, csak Nvidia kártyákkal. Én kicsit feleslegesnek tartom mind a kettő használatát, de alapvetően szép teljesítmény érhető el pl. 2db GTX980-nal, ha okosan csináljuk.

2015. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na olyant biztos nem csinálok, egyenlőre egy i5-4460-at fogok venni, és annak az integrált videokártyáját hasznalom majd, kesobb lesz kulon videokártya csak, de 2 biztos nem kell
2015. szept. 19. 10:53
 8/9 Trevor. ***** válasza:
HD4600 se olyan rossz, múltkor teszteltem, hogy a sajátom mit bír. GTA 5 low 25-35fps, Far Cry 3 low 30fps, Bf3 low 25-40fps. Ezek mind 1280x1024-ben, i5-4460 és 8GB rammal.
2015. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ezeknél kissebb videokártya igényű programok, játékokra hasznalom, ugyhogy egyenlőre eleg lesz ez:)
2015. szept. 19. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!