Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó napot! Sziasztok! A számító...

Lottipotti kérdése:

Jó napot! Sziasztok! A számítógépem néha nehezen indul. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Jó napot! Sziasztok!

A számítógépem néha nem indul el. Nincs videó kártya hibát csipog. Néha pedig indításnál amikor végigfuttatja a hardwer eszközöket megáll és csak vár. Vár. Vár. Mindkét esetben, kézzel kikapcsolom és áramtalanítom a gépet utána elindul szépen. Ha az áramtalanítás kimarad akkor nem fog menni. Ez táp hibára utal vagy bármi lehet?


A gép amúgy:

AMD phenom II. x4 955

Asrock 770 extreme 3 alaplap

Kingstone DDR3 4Gb memória

Radeon HD 6870 GDDR5 1024MB videó kari

a táp 640w a nevét nem tudom most fejből.



2015. szept. 23. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A táp pontos típusát mindenképp nézd meg. Ugyanis az tud ilyen cukiságokat művelni (saját tapasztalat).


Ja, és a memória Kingston, nem pedig Kingstone.

2015. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HUN_Sector ***** válasza:
Ennyi info alapján akár hdd hiba is lehet
2015. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én először az alaplapon lévő, a CMOS RAM-ot tápláló gombelem feszültségét ellenőrizném. Ez egy 2032-es lítium elem, névleges feszültsége 3 V, az új példányokon 3,6 V-ot is lehet mérni. Ez az elem táplálja a valós idejű órát és a számítógép beállításait tartalmazó CMOS RAM-ot. Ha 2,5 V alá csökken a feszültsége, abból már baj lehet. Persze 2,9 V alatti feszültségnél is érdemes már kicserélni.


A CMOS RAM beállításait akkor is érdemes lehet alapállapotba visszaállítani, ha az elem nem merült le. Ezt a "BIOS Setup"-ban a "Load optimized default" menüpontban lehet megtenni. Ezután persze az egyénileg szükséges beállításokat újra el kell végezni. Ha tuningolva volt a processzor, akkor most a gyári alapbeállítások használatával, tuning nélkül kell megnézni, hogy továbbra is fennáll-e a hibajelenség.


A hibajelenség okozhatja az alaplap hibája, de egy éppen bedögleni készülő HDD is. A hibát a minimális konfigurációból kiindulva, azt fokozatosan bővítve, illetve az alkatrészek cserélgetésével lehet behatárolni.


Fontos lenne a tápegység márkájának az ismerete. Gépedet egy 450-500 wattos tápegység is tökéletesen kiszolgálná (a keményebb tuning esetét kivéve), így szükségtelenül nagy teljesítményű tápegység megléte gyanúra adhat okot. Ha valamilyen gagyi tápról van szó, akkor azért tettek ekkorát a gépben, mert a gagyi tápok többnyire nem képesek a rájuk írt teljesítményt leadni. A gagyi tápokba olcsó kondenzátorokat raknak, amelyek gyorsan elhasználódhatnak és azután a táp által leadott feszültségek hullámosabbak a szabványban megengedettnél, ez hibát okozhat és hosszabb távon a merevlemezeket is károsíthatja.

2015. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elemen 3.09 voltot mértem.A táp: AXP-630P12P gondolom ez nem a top márka.

Csak azt a HDD hagytam bent amin az op.rendszer van (bár, ha pont ő a hunyó, akkor nem fog változni semmi. Az már most feltűnt, hogy amikor bekapcsoltam és az elején detektálja a meghajtókat, így is elég sokáig "elgondolkodott" a "SATA I" résznél. Ha olyanja van sokkal szaporábban lepörgeti azt a részt. Akkor marad a cserélgetős teszt (alaplapot kivéve a többi talán menni fog).

Köszi! Üdv!

2015. szept. 24. 11:21
 5/5 anonim válasza:

"Az már most feltűnt, hogy amikor bekapcsoltam és az elején detektálja a meghajtókat, így is elég sokáig "elgondolkodott" a "SATA I" résznél."


Ez a HDD elektronikájának hibáját jelzi, illetve lehet az alaplapi SATA-vezérlő vagy a SATA-kábel hibája is. Másik kábelt használva, másik portra csatlakoztatva a hibák egy része kizárható. Egy másik jó HDD csatlakoztatása is eldöntheti a kérdést.


Másik lehetőség CD-ről USB-ről indítani egy mini Windowst vagy Linuxot (Pl: Hiren's boot cd), a HDD-t fel sem csatlakoztatva. Ha ilyenkor nem jelentkezik a kezdeti "elgondolkozás", akkor a HDD-vel van a baj.

2015. szept. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!