Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi oka lehet a számítógépem...

Hirokin1 kérdése:

Mi oka lehet a számítógépem időszakos ill. folytonos újra indulásának?

Figyelt kérdés

Alapjáraton tökéletesnek tűnően megy a gép de ma filmnézés közben 1x csak hirtelen a képernyő elsötétült és töltötte be újra a win-t.

Pontosabban azt is csak töltötte volna mert amint belépett volna a felhasználói fiókba ismét sötétség és kezdődött minden előlről... (Többször egymás után!)

Ezt megunva áramtalanítottam a gébet, bios reset, és darabraira szedtem, kipucoltam ismét össze raktam és újra telepítettem a win-t (win7) és minden drivert.

Innentől kicsit jobb a helyzet mivel már tudok nektek írni de a probléma mégis fenmaradt mivel azt gondolva h ismét stabil a rendszer folytattam volna a filmemet de sajnos 5p után ismét lekapcsolt.

Töbször próbálkoztam megnézni a filmat de változó időszakonként mindíg ledob. :(


namár most mivel mindíg valami képi megjelenítésnél (film vagy játék) közbe kapcsol le mint laikus videó kártya problémára gyanakodtam amíg át nem tettem 1 másik számító gépbe és a másik gépből ebbe a videó kártyaát.

Mondanom sem kell h nálam ugyan az a jelenség ismétlődött míg a másik gépbe teljesen jól szuperált az általam rosznak gondolt video kártya.


Nagyjából eddig jutottam ha van kérdésetek ami segíthet kideríteni a választ nyugodtan kérdezzetek! :)


Configom:


Alaplap - Fujitsu Siemens d1561

proci - 478-as Intel celeron 2.6gh

video - Gforce NX6200AX 256mb

Ram - 2db ddr1 1gb/400, 2db ddr1 512mb/400



2015. szept. 13. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
táp, alaplap. Valamelyik a kettő közül.
2015. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én a tápra gyanakodnék.

próbáld meg egy más tápegységgel.

2015. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

esetleg bios nem lehetséges??

mondjuk ha frissítenék 1et elképzelhető h megjavul vagy hardwer hiba 100%osan?

2015. szept. 13. 20:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha a táp lesz a probléma érdekelne tápnál mi okozzza vagy mi ad neki olyan paranycsot h videó megjelenítésnél levágja magát és újra induljon?
2015. szept. 13. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:

nem hinném hogy a Bios.

de a bios resetelheted.

2015. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

semmit nem érnél a bios frissítéssel, ha nem változott a hardver. A bios nem "romlik" el. Nem ad itt semmilyen parancsot semmi szerintem, szimplán:

a) az ingadozó feszültség miatt újraindul a gép a táp esetében

b) az alaplapnál meg bármi lehet. Vmelyik hardveregység rosszul kommunikál a másikkal.

2015. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a táp lesz a probléma érdekelne tápnál mi okozzza vagy mi ad neki olyan paranycsot h videó megjelenítésnél levágja magát és újra induljon?


mi? vagy is csak videó megjelenítésnél csinálja?

pld ha nézel egy filmet csak akkor?

2015. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sajnos mint kiderült nem mert most is elkezdte azért nem tudtam vissza írni
2015. szept. 13. 21:41
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor a táp lesz az.
2015. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


most viszont 1 órálja folyamatosan jó volt végig tudtam nézni a filmet és jelen ppillanat fut a wow is tehát még mindíg nem értem mi volt ez vagy mi ez ha jelentkezni fog még...


mindenesetre beszerzek valahonnan 1 új tápot és alaplapot is 1 teszelésre ha megint jelentkezik a probléma

2015. szept. 13. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!