Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A redundáns tápegységnek...

A redundáns tápegységnek mindig két "bemenete van"?

Figyelt kérdés
A bemenet alatt azt értem, hogy két kábelt lehet beledugni.
2015. szept. 24. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Lényegében meg szeretném tudni, hogy egy adott gépben sima vagy redundáns a tápegység.
2015. szept. 24. 12:13
 2/10 anonim ***** válasza:
HA nem szerver, akkor 99%, hogy nem redundáns. Akkor van két bemenet, ha két táp van a gépben, azok biztos, hogy redundánsok, de ha csak egy redundáns táp van benne, akkor csak egy bemenet lesz.
2015. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az egy redundáns táp mit jelent konkrétan? Egy kábelről megy, de belül két egység is van, ami ugyanazt csinálja?


Nekem arra a kérdésre kellene válaszolnom, hogy "Van-e az adott gépnek redundáns tápegység bekötése?"

Ezzel vagyok bajban, mert nem tudom, hogy két tápegységre vonatkozik-e a kérdés, vagy egyre, aminek a "belső része" van duplázva.

2015. szept. 24. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:
1 táp.
2015. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Redundáns táp azért jó, mert képes másik redundáns táppal kommunikálni. Össze vannak kötve és ha az egyik meghibásodást észlel, jelet küld a másiknak, hogy kapcsoljon be és vegye át a helyét, ezt pedig ki lehet addig cserélni. Két külön tápról van szó. Két nem redundáns tápot hiába raksz a gépbe, ha az egyik hibásan működik, leáll és leállítja a másikat is.
2015. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Beírtam a googlebe, hogy redundant power supply és ezeket dobta:


1: [link]

2: [link]

3: [link]


Ez közül mindegyik redundáns?

Az elsőnek két tápkábel kell. A másodiknak csak 1 tápkábel, de látszik, hogy 2 részből áll és van két kapcsolója is, a harmadik meg nem is néz ki redundánsnak.


Mi ezekkel a helyzet pontosan?

2015. szept. 24. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Az két külön táp, csak egy házban vannak, a fogantyúval ki lehet húzni és kicserélni másikra.
2015. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehet megállapítani, hogy a 3. képen lévő tápegység redundáns?
2015. szept. 24. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
ugy, hogy 2 is van belole :)
2015. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A zöld led árulkodó lehet, mert a redundáns tápokat szervereknél használják. Bemegy a rendszergarázda a terembe, ránézésre látnia kell, hogy mindegyik táp rendben van e. Nem világít a led, cseréli kifelé azonnal.
2015. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!