Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi Intel-es Quad core...

Régebbi Intel-es Quad core alaplapba bele lehet tenni 1600-as DDR3-as RAM-ot?

Figyelt kérdés
Van egy régi alaplap a gépemben (nem tudom se a márkáját, se a típusát megnézni pillanatnyilag mert olyan hülye helyre van bezsúfolva) egy Core 2 Duo procival. Az alaplap Quad Core kompatibilis de nem az újabb i5, i7 sorozattal csak a régivel. Van rajta 4 DDR2 és 2 DDR3 slot. A kérdésem, hogy mi az esélyem arra, hogy ha veszek egy 8 gb-os 1600-as vagy gyorsabb DDR3 kitet az működni fog vele? 1300-zal megy az biztos.

2015. szept. 25. 09:58
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

A processzor típusától nem függ milyen RAM -ot rakhatsz bele, mert az LGA775 -esetén még az alaplapon van a memóriavezérlő.


Rakhatsz bele akármilyen DDR3 -at elvileg, de nem fog teljes sebességen működni.

2015. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jah, azt nem is vártam, hogy teljes sebességgel működjön. :) Csak úgy számoltam, hogy 1-2 év múlva azért váltanék egy kisebb fogyasztású, modernebb összeállításra, de a RAM-ot vinném tovább a következőbe. Akkor erősíts meg, ezek szerint akár 2400 Mhz-es, vagy annál gyorsabb RAM-ot is vehetek, menni fog, csak nem azon a frekin természetesen?
2015. szept. 25. 10:38
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Tutira nem tudom mondani. Viszont raktam már 1600 -as RAM -ot LGA775 -ös lapba, és szépen ketyegett benne 1066 -on.
2015. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Plusz magától a nagy órajelű DDR3 memóriától nem fogsz érezni plusz teljesítmény növekedést...mondjuk ha most van benne 4GB DDR2-800 és teszel a helyére 8GB DDR3-1600 modulokat, akkor csak a plusz kapacitás miatt érezhetsz előnyt abban az esetben ha éppen 4GB feletti memóriára van szükség. A memóriavezérlő valószínűleg nem fogja támogatni a nagyon magas órajeleket, így jó eséllyel 1066 vagy 1333-on fog futni alapból (persze ez nem oszt, nem szoroz).
2015. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Akkor is elég szerintem 1600-as memória, mert a mai i5/i7 procik is ennyit támogatnak alapból. APU egység erősebb fajta integrált grafikájához van igazán haszna a gyors memóriáknak (de a dual chanel a legfontosabb követelmény ebben az esetben is). Igaz már a DDR4 és lassan az ára is közelít a DDR3-hoz, így a néhány év múlva esedékes vásárlásnál a DDR3 már elavult/kifutott termék lesz.

2015. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mivel biztosra akartam menni, a 7VG-n szétbontottam a gépet és megnéztem a típust. Asus P5KC. P35-ös chipset van rajta. A leírás szerint csak max 4Gb RAM-ot tud kezelni DDR3 slotban. Vagy én értem félre és a modulokra vonatkozik a "max 4Gb" korlát?

[link]

2015. szept. 28. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!