Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi paszta kell a processzo...

Mennyi paszta kell a processzorra?

Figyelt kérdés

Most szeretném lepasztázni a processzorom és nem tudom hogy mennyi rakjak rá? mennyi a normális adag?

Processzor: Amd a10 7850k

Hütő: Cooler Master Hyper TX3 EVO

Válaszokat előre is köszönöm!


2015. okt. 17. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én húzok egy kis csíkot, fogpiszkálóval meg szétkenem hogy a szélén néhány mm szabad hely még legyen mert a hűtő úgyis kinyomja oda. Eddig mindig bevált.
2015. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Egy előre pasztázott hűtőn ennyire vékonyan van felkenve.

Szóval vékonyra és egyenletesre próbáld elkenni.

Sokan a közepére való fél borsónyi pottyanatot ajánlják, de tapasztalatom szerint ez nem a legjobb módszer.

2015. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egy nagyobb borsószemnyi. Nem ész nélkül kell rányomni, mint ha fogkrém lenne.


Utána egyenletesen, vékonyan szét kell kenni. (Nem szabad a hűtő nyomására bízni, mert felét mellé nyomja, ami fémes pasztáknál még veszélyes is lehet.)


Én a szétkenésre, ezeket a kis átlátszós kemény műanyag csomagoló anyagokat szoktam használni. Amibe nem drive -ot meg ilyesmiket csomagolnak. Egy ollóval tégla alap alapúra vágom, gyönyörűen szét lehet vele kenni.

2015. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 pinkpancser ***** válasza:
A lényeget POC leírta. Ami kimaradt, hogy milyen a paszta. Ha sűrű, akkor nem árt szétkenni. Ha minőségit veszel, akkor pedig nem kell attól tartani, hogy mellé megy, mert a rendesebbek nem vezetnek.
2015. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az előbb csináltam meg, amúgy Cooler master pasztát vettem arany színű. és úgy csináltam hogy húztam középre egy csikot és azt el egyengettem úgy hogy a processzor széleinél ki maradt 2-3mm. Ez jó nem?

Most egy 20 perce megy a gép és 40 fok körül van.

2015. okt. 17. 14:21
 6/16 A kérdező kommentje:
[link] ilyen paszta
2015. okt. 17. 14:23
 7/16 pinkpancser ***** válasza:

Thermal Conductivity >3.5 W/m-K


Ez MX-4 -nél 8,5. Ez pár fokot jelenthet.

2015. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most így elkezdtem használni a gépet 45-50 fok, ez normális érték?
2015. okt. 17. 14:38
 9/16 A kérdező kommentje:
#pinkpancser és ez pontosan mit jelent ? (nem nagyon értek az ilyesmihez)
2015. okt. 17. 14:40
 10/16 pinkpancser ***** válasza:

Minél magasabb a hővezető képesség, annál gyorsabban viszi át a hőt a prociról a hűtőre, így hamarabb lehet lehűteni a procit (és persze ez a lényege annak is, hogy a réz hűtők jobban hűtenek mint az alu).

A 45-50 fok pedig elég soknak tűnik, de azért ez függ a környezettől is. Nekem jól szellőző házban 30-35 fokon megy az i3.

2015. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!