Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akksis, kicsi, internetes kamera?

Akksis, kicsi, internetes kamera?

Figyelt kérdés

Olyan kamerát szeretnék, ami akksis, vagy akksiról működtethető, SIM kártyát lehet bele tenni, hogy legyen internet hozzá és bármikor meg tudjam nézni az élő képet, valamint belső tárhelyre és/vagy egy távoli szerverre rögzít folyamatosan vagy csak, ha mozgás van.


Esetleg lehet úgy, hogy interneten keresztül egy távoli routerhez csatlakoztatott külső HDD-re mentsen (hogy ne kelljen éjjel-nappal mennie a gépemnek).


Valószínű csak egy kamera kellene a kertbe, de lehet, hogy kettő az akksi azért kell, mert nincs ott áram.


Ha van érdekelne komplett megoldás, vagy esetleg otthon összebarkácsolós dolog is.


Az elképzelés megvan, de teljesen tájékozatlan vagyok ezen a területen.


Köszönöm a segítségeteket!


2015. okt. 18. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hirtelen nem tudok simes kamerát mondani azt keresni kéne de a jobbak drágák is persze. A belső tárhely az a memória kártya és sztem a simesekbe ilyen hely van is. Ha simes a kamera és egy távoli szerverre akarsz rögzíteni az nem olcsó! egyrészt maga a gsm-kapcsolat a nethez ill maga a tárhely ahova a rögzítés történik az fizetős! Az én kamerám pl, mozgásra rögzít de ott sokxor bekapcsol pl, pókra, ködre, kutyára macskára, darázsra stb. A routeres rögzítés nem tudom hogy megoldható-e (sztem nem mivel a router nem tudja az MP4-es kódolást stb) de ha a routerre kötöl pl, egy Synology DS214se NAS meghajtót na arra már lehet. Ha távolról akarod elérni a távoli kamerát, tehát nem a te otthoni hálózatoddal akkor kell egy DDNS szolgáltató pl, dvrdns.org ami már évi 1000Ft-tól bérelhető. Igaz ez ha az otthoni szeretnéd elérni is! 1 kamera a kertbe!: Nos! Cat 5-ös kábelen (min 5-ös és árnyékolt) pontosan nem tudom most de 100M-ig is el lehet vinni a kábelt RCA/UTP átalakítóval (asszem ez a neve). A kamerák általában 12V-osak és nekem a DVR-em is annyi szval, a kam fogyasztása nem olyan sok a dvr-é annál inkább, a kam megelégszik 500mA-ral a dvr vagy 2A-ral, egy autó aksi megtenné rá de én tennék elé egy 12/12-es konvertert nem rögtön tenném rá! És hát nézd! komplett kamera rendszereket tudsz már venni a neten bárhol már 50-ért is! A kameránál ha közel látni szeretnél elég a fix optikás távolra mindenhogy a varifokálisat! Az infraledek pedig jó ha min, 30M-re ellátnak a közelinél vagy többre!! különben csak maszlagokat fogsz látni. Nekem 1080P-s felbontású van de az se faxa annyira főleg estefelé már huh, de az nem vari se nem lát messzire, ennyim volt rá, kevés. Tipp: 2MP POE IP - VARIFOKÁLIS KÜLTÉRI KOMPAKT KAMERA - 1 KAMERÁS KOMPLETT KAMERARENDSZER - valódi 2 MegaPixel (FULL HD 1080p) biztonsági megfigyelő szett. // Sec-CAM 2MP POE VARIFOKÁLIS IP - VARIFOKÁLIS KÜLTÉRI KOMPAKT KAMERA - 1 KAMERÁS KAMERARENDSZER - biztonsági megfigyelő szett. Ill a CAMERADEPO.hu [link] Még annyit hogy a távoli eléréshez a net szolgáltatódnak a ddns szerver miatt NAT mentesen kell szolgáltatnia! ha nem akkor nem lehet elérni!
2015. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen! Ha eleven IP kamera ahhoz nem kell dvr. A dvr és kamera lehet akármilyen messzire egymástól viszont! ha helyben van pl 2-3 IP kamera azt nem jó dvr nélkül a hálózatba kötni mert elveszi a sávszélességedet és nem tudsz majd netezni!
2015. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát ilyen kiemerítő válaszra nem számítottam, köszönöm, segítettél.
2015. okt. 20. 11:00
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a megfelelő megoldást. Tök egyszerű és ötletes!


[link]


Ha valaki hasonló dolgon törné a fejét...

2015. okt. 29. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!