Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi érné meg pénzügyileg a...

Mi érné meg pénzügyileg a legjobban ezzel a géppel?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 5 éves gépem, a következő adatokkal:

CPU:2.66 Ghz Quad Core Intel i5

GPU:AMD Radeon HD 5800 Series (azon belül nem tudom melyik)

RAM: 4GB: 2x2GB ddr2

HDD: 1 TB

OS: Windows 7 64bit Home Premium

Az alaplak 4 férőhelyes, szerintem 8, max. 16 GB-t tud kezelni. Egyedül a HDD és a DVD író romlott el, ezért azok cserélve lettek újra.

Az lenne a kérdésem, hogy mi érné meg a legjobban?

Eladjam és vegyek egy új gépet, vagy vegyek bele új alkatrészeket (pl. még 4 GB RAM-ot)?

Az ok, hogy jobb gép kellene, hogy már az újabb játékok nem nagyon akarnak elmenni rajta.



2015. okt. 29. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
ennek így semmi értelme írd már le pontosan minden alkatrészt ne nekünk kelljen kilogikázni.. szedd le a speccy nevű ingyenes programot és másold be amit ír.. és szedd le a gépház oldalát és írd le a táp PONTOS típusát utána tudunk segíteni
2015. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Brenya ***** válasza:
Az alaplapodról nem írtál semmit, de a több(esetleg gyorsabb) RAM és egy erősebb videokártya sokat segíthet(ha nincsenek túlzott igényeid). Közben jön az új generációs RAM és Proci(platform váltással) és akkor már érdemesebb arra beruházni(szerintem).
2015. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

i5 és DDR2? Az nagyon nem jön össze.


Amúgy általában: a procicsere alaplapcserével jár, és ha tényleg DDR2 a memóriád, akkor memóriacsere. Utána jön a videokártya-csere.

2015. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most mivan?


i5-d van,vagy Core 2 Quad-od?

DDR2 RAM biztos nincsen i5 mellett.


Mi a tápod pontos típusa?

2015. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek eleget téve, itt van, amit Speccy írt:

Intel Core i5 CPU 750 @ 2.67GHz processzor

Gigabyte AMD Radeon HD 5800 Series videókártya

2x 2GB ddr3 RAM (na, ezt elírtam fent)

Gigabyte P55-US3L alaplap

1 TB TOSHIBA DT01ACA100 merevlemez

TSSTcorp CDDVDW SH-224DB CD/DVD író

2015. okt. 29. 13:19
 6/8 A kérdező kommentje:
A tápegységet nem tudom most megnézni, de azt tudom, hogy 400W-os
2015. okt. 29. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
olyan nincs, gép fejlesztésen addig nem is gondolkodunk még nem tudjuk a táp pontos típusát(de akkor úgy számolom hogy valami codegen vagy m-tech vagy hkc van benne). új táp kb 15.000ft és egy új vga az kerettől függően kb.60-70k(persze ez felbontástól és elvárásoktól is függ) és nem ártana még 4gb ram kb 10.000ft sőt én még vennék egy jó hűtőt a procira és húznám az órajelet amíg engedi.. ezt első körben el kellene végezni később lehet vagy a processzor(csak használtan fogsz találni) vagy az alaplap és processzor cserén gondolkodni (ettől függően olyan hűtőt vennék ami újabb foglalatokra is jó pl 1150)
2015. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MGéza ***** válasza:

Egy videokártya a gpu helyett eleve sokat dobna az összképen, jelen helyzet szerint a HD5880 teljesen elavult, lassú. Ramnak szintén jobb lenne legalább 2x4gb vagy még 2x2giga. Ez így igényeidtől függően 25000-60000 forint. EZ meg itt aprocesszor támogatási lista:

[link]

Hasznos link szintén hogy melyik procitól mire számíts:

[link]

2015. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!