Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 nem látja a másodla...

Pista Pista PISTA kérdése:

Windows 10 nem látja a másodlagos meghajtót, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Laptopom van, konkrétan asus k53t. Vettem egy optibayt, amiben egy wd black winchester tevékenykedik, elsődleges meghajtóm egy SSD. Frissítettem Windows 10-re, és egyszerűen nem látja a hdd-t meghajtóként. Megpróbáltam felrakni a win10-et frissítésként, és szűz rendszerként egyaránt, nem is egy forrásból, de a probléma tartja magát. Win7-8-8.1 alatt hibátlanul működik, szóval hardveres meghibásodás kizárva. Eszközkezelőben látszik, viszont a gépkezelőben a meghajtók közt abszolút nem látja. Eszközkezelőben megpróbáltam szoftverfrissítést-törlést, és eszköz törlést is. Ha a dvd meghajtót rakom be ugyanide, akkor ugyanezzel a problémával szembesülök. Úgy sejtem, valamiért "nem tudja", hogy ez egy SATA port. Energiaellátás van, a behelyezett eszközök felpörögnek. Sajnos a gép már 3 éves, driver support win10-hez nincs.

#Optibay #kutyafüle #Windows 10 #hdd nem látszik #intragalaktikus kolbászfüstölő #antigravitációs hangyaboly
2015. nov. 2. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

BIOS-ban SATA mód beállításait nézd meg. NE legyen IDE módban!

(Asus X550-em van.)


[link]

2015. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
És először is nézd meg, hogy látod-e BIOS-ban.
2015. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

AHCI módban van, és igen, látszik a BIOSban, ugyanúgy, ahogy eddig. Megpróbáltam már kicserélni a két meghajtót, (főmeghajtó az optibaybe) hogy "kicseszek én veled", de csupán annyit értem el, hogy a rendszer nem éri el a booteszközt.

Azonban ha átállítom IDE-re, akkor a főmeghajtót a saját helyén tartva is ugyanez az üzenet fogad. (nem tudom, lehet-e ez extra info, de gondoltam, leírom)

2015. nov. 2. 19:01
 4/17 anonim ***** válasza:

Számítógép kezelésen belül, lemezkezelésnél látod üres tárterületként? Ha igen, akkor csak szimplán hozz létre rajta új partíciót.

Itt valakinek csak ennyi volt a gond:

[link]

2015. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2015. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem, mint írtam, sajnos egyáltalán nem látja, csak az eszközkezelőben jelenik meg, az egyéb eszközöknél. Plusz új partíciót nem szívesen hoznék létre, ha látszana sem, mert ezen vannak a fontos adatok...
2015. nov. 2. 19:16
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egyszerűbben is lehetne, de így jó lesz.


Telepítsd a gépedre Acronis vagy Paragon lemezkezelő szoftvert (google a barátunk), nézd meg hogy az látja-e az SSD-t. Ha igen, akkor ott állíts a lemezt dinamikus lemezre (ezzel nem veszik el adat róla), ha nem, akkor ebből a programból készítsél boot CD-t, vagy pendrive-ot, indítsd arról a gépet, majd szintén állítsd dinamikus lemezre az SSD-t (adat ezzel nem veszik el).

2015. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Végül elfogyott a türelmem, mert az acronis próbaverziója nem tette lehetővé a dolgot, tört változatot nem sikerült találnom (biztos van, csak rossz helyen keresgéltem), úgyhogy egy vírus sikeres feltelepítése után úgy döntöttem, hogy egyszerűen megy vissza a win8, amivel nem volt soha semmi baj. Tetszik a win10 felülete, de nem nyújt annyi extrát, hogy megérje ennyit szerencsétlenkedni vele. De azért nagyon köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni!
2015. nov. 3. 13:45
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy most már mindegy, de ha legközelebb ilyennel találkozol, érdemes felkeresni a Microsoft Community oldalát. Korrektek, viszonylag gyorsan válaszolnak, én csak jót tudok mondani róluk. Eddig nem találkoztam olyan kérdéssel, amit ne tudtak volna megválaszolni!
2015. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 stellaz válasza:
Ugyanilyen mi problémám van asus k54n laptoppal.Ugyanezeket a lépéseket jártam végig és ugyanezt a megoldást választottam,tehát lemondtam a win 10-ről.
2016. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!