Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi fps-em lenne egy...

Craow11 kérdése:

Mennyi fps-em lenne egy 15,6-os fhd 1920x1080-as laptop monitornál, egy 15,6-os hd 1366x768-as monitorral szemben például a gta5-nél? (Laptop dulajdonságai lent)

Figyelt kérdés

Asus

Proci: I7

Vidikari: Nvidia geforce gtx 950M

Ram: 8gb


Mind a kettő gépben ugyan ezek vannak csak a monitor más



2015. nov. 3. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Most konkrét FPS-re lennél kíváncsi? Mert az neked senki se fogja megmondani. Egyféleképpen tudhatod meg: játszol 1920x1080-as és 1366x768-as felbontáson is.

Minél kisebb a felbontás, annál több FPS-ed lesz. Ha pedig egy játéknál alapból elérted a legtöbb FPS-t (legyen 60, vagy 120), akkor tovább úgy se igazán viszed... annyira képes. De itt már a monitor sem mindegy. Nem felbontásra értem, hanem mennyi a frekvenciája - a videokártya pedig bírja el

Ezt nem éppen GTA5-re írtam, pontos gépigényét nem tudom :/

2015. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a full HD az dupla akkora felbontást jelent (+97%), mint az 1366x768 vagyis közel kétszer annyi pixel színét kell kiszámolni. Mivel ugyanaz a látótér is (16:9), így ez nagyjából hozza is a fele teljesítményt gyakorlatban, ha nem is pontosan, de nagyságrendileg erre lehet számítani (például 50 helyett ~25, max 30 fps).
2015. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm mindkettőtöknek, de igazából a második válaszoló segített, de az elsőtől is fontos infókat tudtam meg! :)
2015. nov. 4. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!