Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legkisebb, legalacson...

Melyik a legkisebb, legalacsonyabb billentyűjű és/vagy mechanikus billentyűzet?

Figyelt kérdés
A laptopomon hártya vastagságú a billentyűzet,ezért nagyon egyszerű lenyomni. Ezért gyorsabban tudok rajta gépelni. Van-e ilyen lapos billentyűzet asztalira? Egy mechanikust könnyebb lenyomni?

2015. nov. 7. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Apple vezetékes billentyűzet nekem nagyon bejön, kényelmes és szép is.


[link]

2015. nov. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy mechanikust nehezebb lenyomni, és sokkal hosszabb úton jár, mint az ollós. A mechanikusoknál egyrészt a tartósság a lényeg, másrészt a legtöbbnél határozottan kattan a kapcsoló, mikor eléri az érzékelési pontot. Vagyis tapintási és hangos visszajelzést is kapsz arról, lenyomtad-e a gombot. Régen én is laptopon tudtam leggyorsabban gépelni, egy egy Blue MX kapcsolós mechanikuson még azt is túl tudtam szárnyalni kb. 20%-al.
2015. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1-es : Lehet ilyet kapni Mo-n? És ugye nem tízezrekbe kerül?


#2-es: Ha jól értem akkor a lapossal könnyebb eleinte ,aztán mechanikuson lesz könnyebb. Ha jól lenyomom akkor garantáltan működik. Ez szép és jó, lehet évek múlva mechanikusra lesz szükségem ,de az még messze van szerintem. És persze tartósabb egy mechanikus, de #1-es billentyűzete nem hinném hogy drága ,megéri akár 1-2 évente újra beszerezni.

2015. nov. 7. 13:58
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Én ezt találtam , ez 10k.

Amit #1-es írt az olyan 35 k körül volt....

Nem láttam különbséget e között (legolcsóbb) és az #1-esd által írt között.

2015. nov. 7. 14:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezeket lehet használni asztalin? (nem macen!)
2015. nov. 7. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek az Apple billentyűzeteknek 2 fajtája van.

1. Vezetékes ( usb bemenettel )

2. Vezeték nélküli


Ha az elsőt vásárolod meg akkor csak annyi a teendőd, hogy bedugod az legközelebbi usb kimenetbe.

Ha viszont a második termék megvásárlása mellett döntesz szükséged lesz egy bluetooth adapterre amely csatlakoztatni tudod a billentyűzetet a PC-dhez.


Bluetooth adapter: [link]


Bár mi kérdésed van írj!

2015. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítőkészséged. A felső magyar kiosztású, míg az a 10k-s nem. 36k-t kéne fizetnem a magyarért. Ezt én sokallom.

Ezt találtam:

[link]

Sokkal olcsóbbak és ugyanolyannak tűnnek.

Van-e ilyen slim-es billentyűzetben programozható billentyűs? (mint a mechanikusoknál) Vagy az itt is drágább mint a mechanikusok?

2015. nov. 7. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Lapos billentyűs, magyar kiosztású ÉS programozható/makrózható billentyűzetet csak egyet ismerek: az Ozone Blade-et.

35 ezer Ft egy membrános billentyűzetért rablás- 20 ezerért már lehet kapni mechanikust is.

2015. nov. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!