Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit bír egy SSD? Mondjuk...

KLENOVICS LÁSZLÓ kérdése:

Mennyit bír egy SSD? Mondjuk a tlc-s 850EVO? Tapasztalat? MLC-s tovább bírja? Tényleg csak rendszerindításra, programok futtatására ajánlott?

Figyelt kérdés

[link]


Itt olvasom, hogy több száz terát bírnak,az átlag felhasználás mellett, mondjuk napi pár dvd letöltése mellett is tíz éveket is jelent.



2015. nov. 9. 21:46
 1/5 pinkpancser ***** válasza:
Ha mindig hagysz elég szabad helyet a trimnek, akkor hamarabb fogsz VGA-t, alaplapot meg procit cserélni. Nekem rendszer vés a szükséges programok vannak rajta, és 3 év alatt 7 terra írás volt. Ez kb 100 írási ciklus és 1000 felett kellene tudnia.
2015. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Soha nem mondta senki, hogy nem bírja az SSD, sokkal megbízhatóbbak voltak mindig is, mint a HDD-k. Egyszerűen drága, ezért a programokon és a rendszeren kívül egyszerűen nem éri meg.
2015. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 250GB-os 850 EVO Basic most 27 ezer forint. Mivel külső vinyóra mentek mindent, így nekem az bőven elég is. Nem használnám ki a 20 ezer forintos, 1TB-os hdd-t sem. Akkor így nekem felesleges egy hdd is a gépbe az ssd mellé.
2015. nov. 9. 22:26
 4/5 SylwerStone ***** válasza:
Nekem 840 evo-m van kb 1,5-2 éve, pár napja néztem H D Sentinelben, 98%-os volt 170~ nap használattal és elvileg több mint 1000 nap még a várható élettartam
2015. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 120-as 850 EVO-m van, és meg kell mondjam, igencsak forrófejű darab. Lehet egy firmware frissítés megoldaná, mert mondjuk hibásan mér, de inkább nem csesztetem, még mielőtt belefutok egy olyan mizériába, mint a 840 tulajok. Más gondom viszont nincs vele.


Illetve már lassan egy éve van egy V300-as Kingstonom is a laptopban, ~7 TB írással. 100%-os azóta is, és semmi baja.


Egyszóval ha jól választasz, akkor nem lesz gondod elég sokáig vele. Előbb fog rajta tönkremenni a vezérlő, minthogy a tárhellyel legyen baj. És az MLC kontra TLC dologra annyit, hogy ha teheted, maradj az MLC-nél. A TLC sem a sátán műve, de előnyösebb az MLC.

2015. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!