Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DAW-val és VST-kel dolgozó...

DAW-val és VST-kel dolgozó gitárosok!?

Figyelt kérdés

Érdemes e beruházni valamilyen külső audio interface-re egy alsó-középkategóriás, passzív hangszedős gitár mellé? Menyivel lesz jobb/tisztább/erősebb a jel? Vagy felejtsem el és használjam csak továbbra is az alaplapi hangkártya vonalbemenetét (Line-In)? Rengeteg gitáreffektes VST-t kipróbáltam, de majdnem mindegyik elég gyengén szólal meg. Hallhatóan jobb lenne a különbség egy külső hangkártyával? Mondjuk valami ilyesmire gondoltam:


[link]


vagy:


[link]


Válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 12. 22:03
 1/2 Flamenco válasza:

Annak a függvénye, hogy mi a konkrét célod és hogy mennyire használható a belső hangkarid. Ha például csak ötletelésből rögzítesz teljesen kiszolgálhat egy alaplapi hangkártya is.


De valószínűsítem tovább mennél, külső hangkarival jobb minőségben és komfortosan tudsz rögzíteni:


Kezdjük ott, hogy egy belső interfésznek sokszor a csatlakozója is rossz minőségű 3.5-ös jack (ráadásul nekem volt olyan is hogy időnként nem érintkezett rendesen) és mivel beépített mindenféle + zajt összeszedhet.


A külső hangkártyákban általában van előerősítés is, ami azért fontos mert, nagyobb hangerővel jobb jel-zaj viszonyban tudsz rögzíteni. Digitális szoftvereknél fontos, hogy kihasználd a lehető legtöbb "bitedet" a részletesebb hangképért.


A latency azaz a késés mértéke feljátszásnál nagyon fontos, hogy mekkora késéssel kapod vissza a digitalizált jeled. Van egy nagyon jó megoldás (mert mindig lesz ha csak minimális is a késés) pl direkt monitorozás, itt az interfész visszaküldi a jelet rögtön, nem konvertál, így késés nélkül hallhatod, amit éppen játszol, ill. keverheted a daw-ból, szoftverből jövő alappal.


A frekvenciaátvitele is jobb lehet, valószínűsíthetően picit több magas frekid lesz, valamint a konverterek is minőségibbek, de ehhez már tényleg nagyon vájt fülűnek kell lenni :)


Oké, meggyőző érvek a külső hangkari javára, de mégis inkább arra biztatnálak, hogy tapasztald ki jobban a szoftvereket a belső hangkarival és talán ezek után már jobban el tudod dönteni, hogy mire lesz szükséged a továbbiakban. Hiába, nagyságrendi különbségeket nem fogsz észlelni, ha jobban belemerülsz a technikai részletekbe akkor azt pici javulást is meg fogod fizetni. Ha a jelenlegi belső hangkártyáddal felvételnél, hallod, hogy valami nem oké zajos stb, akkor mindenképpen be ruháznék.


De most látom, hogy a kréta korszakban raktad ki a kérdést, lehet, hogy azóta már komplett stúdióval bástyásztad körbe magad :D


Nem baj talán valakit még irányba állítok avagy totálisan elbizonytalanítok. :)

2016. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én köszönöm a választ!

Jó volt olvasni!

2020. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!