Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legjobb operációs rendszer...

Legjobb operációs rendszer játékra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Összeállítottam egy gépet, már meg is érkezett. (i5 4460 + R 380 4GB)


Az operációs rendszert egy 120GB-os Kingston HyperX Fury SSD-re fogom rakni, azonban nem tudom, hogy melyik operációs rendszert válasszam.


A gépet csak játékra használnám.


A Windows 7 azért tetszik, mert egyszerű, nincsenek azok a csempék stb, de szerintem már kicsit elavult stb.


Melyik lenne a legjobb választás?

Win7/8/8.1/10?

Azon belül pl. Ultimate / Pro stb?


Előre is köszi.



2015. nov. 22. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

win 7 és win 10

De mivel win 10 az újabb és szerintem jobb is ezért win10 nekem nincs vele bajom

2015. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Windows 7-et ideje lenne már elfelejteni. Főleg ha jönnek a DX12-es játékok akkor már úgyis kénytelen leszel 10-et használni.
2015. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
Ha legális játékokkal játszol akkor win10, de ha illegálisba nyomod akkor a win10 felejtős mert az törli a gépedről a nem legális játékokat.
2015. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 P.O.C. ***** válasza:

A legszélesebb körben a Windows 7 támogatja a játékokat. Futnak rajta egészen régi játékok és a legújabbak is.

A Windows 10 a trónkövetelő, mert egyszerűen ránk erőlteti az Ms, már csak a kizárólagos DirectX 12 támogatás miatt is. De egyenlőre még nagyon sok nyűggel küzd.

Így marad a 7. A kiadás tök mindegy, játékok szempontjából semmi jelentősége nincs.

Talán csak akkor, ha több RAM -unk van 16 GB -nál, ugyanis pl. a 64-bites Home Pemium csak max 16 GB RAM -ot kezel.

2015. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Az ostobaság hogy törli a Windows 10 a kalóz szoftvereket, én még nem vettem észre ilyesmit. Ha mai géped van akkor Windows 10, ne fogd vissza a teljesítményét régi vacak Windows 7-el. Ha régi géped van akkor természetesen régebbi Windows-
2015. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én a 7 Home Premium 64 bites kiadását javaslom, ha eredeti rendszert tervezel. Egyfelől nagyon népszerű, másfelől borzasztóan stabil, kicsi az erőforrásigénye, és szinte minden fut rajta. Ha nem eredeti rendszert tervezel, akkor is a 7 lenne javaslatom, csak épp a 64 bites Ultimate.


A 10 egyetlen előnye a DX12 lenne, de mellé annyi hibája van, hogy holnapig sorolhatnám (a TH2 ellenére is). Emellett gond van a kompatibilitással sok esetben még mindig. Ráadásul a 7 2020-ig lesz támogatva, így lesz még időd váltani, ha végre helyreteszik az utódját.


Azt a baromságot meg felejtsük már el, hogy a 10 letörli a nem legális tartalmakat, mert ez nem igaz. Szimplán arról van szó, hogy az MS fenntartja a jogot, hogy eltávolítson olyan alkalmazásokat a számítógépről, amelyek megvásárolhatóak a Windows Áruházban, de ehelyett máshonnét lettek letöltve. Természetesen ez az eredeti, tehát nem warezolt dolgokra nem érvényes, azokat semmilyen módon nem bánthatja a rendszer.

2015. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 P.O.C. ***** válasza:

"Az ostobaság hogy törli a Windows 10 a kalóz szoftvereket"


Olyanról már viszont hallottam, hogy néhány esetben nyavalyog a digitális aláírás miatt, ha crack -elt exe -vel indítod játékot. Persze előbb utóbb erre is lesz valamilyen megoldás.

2015. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#5 Egyáltalán nem fogja vissza a teljesítményt a 7, sőt. Még újabb gépeken is nem egyszer látom, hogy sokkal stabilabb és gyorsabb a 10-nél.
2015. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem 8.1 alatt gyorsabban/jobban futnak a játékok mint 7 alatt.

Win10nél még jobb volt, de az más miatt használhatatlan számomra

2015. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 P.O.C. ***** válasza:
Mi ez a visszafogás baromság? Egy alap játék gépben van min egy Intel i5 vagy egy 4-8 magos AMD FX, meg min. 8 GB RAM. Annak aztán hót mindegy, hogy a Windows 7 1-2% -al visszafogja, meg se kottyan neki. Veszít a paraszt vele 2 FPS -t, de legalább számíthat a stabilitásra és a kompatibilitásra és hogy nem nem kémkednek utána a szervek. Az már csak megéri.
2015. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!