Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A nyomtató miért nem tud...

A nyomtató miért nem tud piros színt nyomtatni?

Figyelt kérdés
Kaptam használt Canon s200x típusú nyomtatót,a régi patronjával is piros szín helyett sárgát nyomtatott, vettünk új patront,minden karbantartást és beállítást elvégeztem,a zöld,kék és fekete jó,de az eredmény ismét piros helyett csak sárga,és a többi szín is hibás,amit a magentával kever ki.Mi lehet a baj?
2008. szept. 13. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tesztoldal nyomtatásánál a magenta szín önmagában megjelenik? Az a gyanúm, hogy nem, és ezért van csak sárga a piros helyett. Lehet, hogy a magenta fúvókái eldugultak (beszáradtak). Fejtisztítás programot lefuttattad rajta?


Ha a tesztnél van magenta akkor a nyomtató szoftwere hibás, és nem tudja kikeverni a pirosat.

2008. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,igen,lefuttattam a programokat.A tesztnél megjelenik a magenta,de szedett-vedett a rács,nem egyenletes,mint a sárga és a kék...Akkor lehet,hogy marad a szervíz...
2008. szept. 15. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagy eséllyel a nyomtatófej piros fúvókái vannak beszáradva.


Ha tényleg ez a baj, akkor valószínűleg fej csere: tisztességes helyen 16-18eFt.

Utána megint 2-3 évig a filléres patronokkal mehet a gép.


Két dolgot próbálnék meg a helyedben:

Ha van ismerős szervized, nézesd meg, hátha a tintaszivattyú csüve van bedugulva, ami a tisztításkor a tintát kiszippantja a fejből. Ha ez a gond, akkor tisztítás és mehet a gép.


Előtte mindenképpen hajts végig rajta annyi fejtisztítást, amennyi türelmed van: a fejnek már nem árt, esetleg elindulhat.


Sok sikert!


2008. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem Brother nyomtatóm van. Én megcseréltem a patronokat, a sárga helyére tettem be a magentát és a magenta helyére a sárgát. (Mivel hogy vettem új magenta patront és hiába kicseréltem, csak sárgát nyomtatott a piros helyett.)

Így jól nyomtat.

2021. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!