Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro ATX-es alaplaphoz...

Micro ATX-es alaplaphoz milyen proci hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés

AM2-es foglalatú 4 magos Athlon processzorom van.Ezen az oldalon nézem a méreteket de egyik sem tűnik megfelelőnek: [link]


Mit jelent az hogy univerzális processzorhűtő?Hűtőbordát is adnak hozzá vagy nekem kell venni külön?Le vannak írva a kompatibilitásnál a processzor foglalatok típusai ami szerint elvileg jók lennének az enyémhez de nem vagyok benne biztos


2015. nov. 23. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
amihez oda van írva a te foglalatod az jó.. alapból van rajta paszta viszont a gépházad (vagy legalábbis a mérete) is kellene mert így elég nehéz hűtőt választani ha nem tudod hogy belefér-e.. egyébként milyen procihoz? húzni akarsz órajelet? mennyit szánsz rá?
2015. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapból nem feltétlenül van rajtuk paszta. Nekem egy Cooler Master Hyper 212 EVO van, azon nem volt paszta, de kis tubusban ott volt a dobozban, egy "felkenő-papírral" együtt. Felrakni nem nagy ördöngösség, a YouTube-on számtalan videó bemutatja hogyan kell.


Az alaplapi kompatibilitás ott van a leírásokban, de a méretre tényleg jó vigyázni, mert nem mindegy milyen méretű házba szereled be!

A Hyper 212 EVO pl. 160mm magas, volt akinél kilógott és az oldallapot nem is lehetett föltenni!

Nekem szerencsém volt (mert addig meg sem fordult a fejemben, hogy ez nem szabvány), bár az igaz, hogy a ventilátor nálam rálóg a hozzá közelebbi RAM-ra, így egy kicsit feljebb kellett tolni a hűtőbordán (1-1.5 millimétert), hogy elférjen.


Normálisabb házaknál, a gyártó weboldalán a hűtő maximális mérete is megtalálható. Igaz, ez inkább csak a magasságra vonatkozik, a fent említett probléma (RAM-ok közelsége) kicsit lutri, de látod, megoldható volt.

2015. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igaz a ramot elfelejtettem megemlíteni ez azoknál még nagyobb gond lehet akik corsair vengeance szerű ramokat vettek hogy szép csak ** nagy
2015. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!