Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kikapcsoltam a CPU-mon a...

Kikapcsoltam a CPU-mon a Turbo boostot,2,57 Ghz-n ugyanannyi FPS-sem van mint Turbo boostal, hűvösebb is, hogy lehet?

Figyelt kérdés

Turbo boostal 95 fok, sőt 96 ot is mutatott már, az MSI afterburner, most beállítottam, hogy 3,5 helyett, csak 2,57-el menjen, úgy érzem, folyamatosabban is megy, az átlag FPS em is kb ugyanannyi, és 81 fok fölé nem igen ment, elég durva különbség, arra gondolok, hogy mivel képtelen lehűteni a thermal throttling miatt, belassul ritkán és még ha FPS számlálóban nem látom, érzem játék közben


Ja meg annyi, hogy a CPU kihasználtság, Turbo Boost nélkül magasabb mint azzal


GTA V 40-60 FPS

Witcher 3: 34-44


Laptop:Gigabyte P55k

965m gtx nvidia

i7 5700hq

8gb ram



2015. nov. 26. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az FPS inkább a VGA-tól függ mint a CPU-tól ha jól tudom.
2015. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
overclock laptopon? :D Ne csodálkozz :D A turbo boostod annyira megemeli a cpu órajelét, hogy az felmelegszik, a laptop beépített hűtőrendszere meg már elvezetni se tudja a hőt, nem hogy hűteni a gépet... Ezért van turbóban thermal throttling. Ha ugyanilyen szintű géped lenne asztaliban, akkor azt mondanám, hogy szerezz be egy sbudget vízhűtést, vagy egy komolyabb léghűtést, és mehet az overclock. Amúgy pedig a vga-d az, ami nem a legerősebb. Nehogy azt hidd, hogy ez a gtx 965m annyit tud, mint egy gtx 960 :D Szerintem kb. max egy gtx 750ti szint... Ha nem sokat mozgatod a laptopot (mondjuk akkor asztalit vettél volna), akkor szedd le a burkolatokat, hátha javulást érsz el. Ha sokat ingázol a géppel, akkor azt ajánlom, hogy esetleg szerezz be egy laptophűtőt.
2015. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

neeem ez nem overclock, dehogy fogom overclockolni, sima turbo boost van az i7 ben


tudom, hogy nem olyan eros, de en nekem eleg fontos a portabilitas, es annak ellenere, hogy nagyon szeretek jatszani nem ez volt az elsodleges szempont


igen, mar ha csak 5 fokot nyerek hutovel az is jo lenne :D

2015. nov. 27. 19:13
 4/4 A kérdező kommentje:
olyan hutot akarko venni ami nem rogzitett :D
2015. nov. 27. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!