Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Állandó magas cpu használat,...

Állandó magas cpu használat, miért? (lent)

Figyelt kérdés
Nos, kezdjük az elejéről. Windows 10 van a gépen. Néha újra kell indítani a gépet, mert annyira felmegy a cpu használat, hogy az edge is belassul. Újraindítás után minden rendben szokott lenni. Most kezdődött egy idegesítő jelenség: a cpu használat egyre magasabb a semmitől. Megnéztem többször, hogy mi zabálja az erőforrásokat, ha hiszitek, ha nem, az explorer.exe az. Ezt azért nem értem, mert jó gépem van, és egy ideje ezt mindig eljátssza. Telepítsem újra a Windowst (tiszta telepítéssel)? Segítene? Konfigom: intel core i5 4460, 10gb ram, amd radeon hd6450, 500gb hdd, thermaltake hamburg 530w, asrock h81m hds. Jól gondolom, hogy "csak" újra kell telepíteni? Ha valóban ez a megoldás, akkor az sajnos egy ideig nem fog menni. Vírus nincs, ha valaki ezt kérdezné! Egyedül néhány dolgot nem csináltam még meg: hdd defragmentálása- a vinyóm eléggé töredezett, de érezhetően nem a hdd szokott lagoltatni a játékokban. Lemezkarbantartó futtatása (azt most fogom). Ötlet?

2015. nov. 26. 20:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és thermal throttlingról szó sincs, mert a hőmérséklet eddig nem ment 43 °C felé. (a cpu hőmérséklete)
2015. nov. 26. 20:24
 2/15 CspCsj ***** válasza:
Addig is amíg nincs megoldás - újraindítás helyett próbáld a Feladatkezelőben a Folyamatok fülön az explorer.exe-t bezárni (jobbegérgomb > Feladat befejezése) és a Feladatkezelőben fent Fájl menüpont > Új feladat futtatásánál újraindítani (beírni: explorer.exe).
2015. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 CspCsj ***** válasza:

Javításs:

Ne a Folyamatok fülön, hanem inkább a Részletek fülön zárd be az explorer.exe-t. (Folyamatok fülön Windows Intéző néven találod)

2015. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy virus ami 100%-on járatja a cpu-t vagy gpu-t, attól függ melyik variánsát kaptad el. Legjobb megoldás egy tiszta nulláról telepítés. Mitad isten pont az explorer.exe-t mutatja legmegterhelőbbnek.
2015. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké. #4 Jelenleg NEM tudom újratenni, max. vasárnap. Keményen folynak a vizsgálatok, vasárnap jövök a hírekkel! Addig is, akinek még van ötlete, írhat.
2015. nov. 26. 21:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az egy vírus, abban biztos lehetsz, sajnos a vírusirtók nem takarítják le ezt a fajtát. Nekem is volt hozzá szerencsém. Valószínűleg olyan fájlt indítottál el amit nem kellett volna.
2015. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
xD Amikor le van állítva az explorer.exe, akkor minden gyorsan megy xDDDD Hát én besírok :'DDD Azt bírom, hogy az explorer.exe tipikusan 2-3 óra után "omlik össze" :DDDDD Mi a franc ez? xDDD Most így explorer.exe nélkül az edge szeret velem trollkodni, de sebaj, fél órát még kibírok így, aztán meglátjuk xDDD Már annyira ideges vagyok, hogy lassan röhögni lenne kedvem :DDDDDD A hdd meg 100on pörög xD Milyen vírus ez, ha tényleg vírusról van szó? Tudsz róla forrást küldeni, vagy "csak" te is tapasztaltad? Egyébként le fogok futtatni még néhány vírusirtást vasárnap, töredezettségmentesítek, ha az segít. Ha ezeke bejönnek, akkor az újratelepítést elhalasztom téli szünetre (10.es vagyok 15f) Ha nem, akkor könyörtelen leszek, és újrahúzom a gépet >:) DE! Internet nélkül is meg fogom nézni a gép működését, lehet ott a hiba. Bár ennyi befektetett idő után lassan tényleg aktuális lesz egy win 10 pro tiszta telepítés... Köszönöm a segítségeteket 51%os, és 93%os válaszadó! A 93%osnak üzenem, hogy tényleg egyre jobban úgy néz ki, hogy az 51-esnek van igaza! Vasárnap meglátjuk. Jó éjszakát.
2015. nov. 26. 22:14
 8/15 A kérdező kommentje:
Jah, és kiszámoltam, hogy miután "összedőlt" az explorer.exe átlag 25%os zabál a prociból. Valószínűleg vírus, azok terhelik így le a cpu-t. Amúgy nem tudom mire kattinthattam rá, a comodo vírusirtóm néha túlságosan is szigorú... Egyedül a gimp szerkesztőprogram az, aminek nagy jogosultságot adtam, de a gimpet csak tegnapelőtt szedtem le, és a problémám nem tegnap, de még csak nem is tegnapelőtt kezdődött... kb. 2 hete
2015. nov. 26. 22:18
 9/15 A kérdező kommentje:
[link] Valószínűleg valami ilyesmi. Nem mondok erre inkább semmit.
2015. nov. 27. 16:03
 10/15 CspCsj ***** válasza:

Hivatalos Microsoft oldalról fájlműveleteket is listázó program a Processz Explorer:

[link]


Szépen listázza melyik folyamat melyik fájlba írt vagy melyikből olvasott.

2015. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!