Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Állandó magas cpu használat,...

Állandó magas cpu használat, miért? (lent)

Figyelt kérdés
Nos, kezdjük az elejéről. Windows 10 van a gépen. Néha újra kell indítani a gépet, mert annyira felmegy a cpu használat, hogy az edge is belassul. Újraindítás után minden rendben szokott lenni. Most kezdődött egy idegesítő jelenség: a cpu használat egyre magasabb a semmitől. Megnéztem többször, hogy mi zabálja az erőforrásokat, ha hiszitek, ha nem, az explorer.exe az. Ezt azért nem értem, mert jó gépem van, és egy ideje ezt mindig eljátssza. Telepítsem újra a Windowst (tiszta telepítéssel)? Segítene? Konfigom: intel core i5 4460, 10gb ram, amd radeon hd6450, 500gb hdd, thermaltake hamburg 530w, asrock h81m hds. Jól gondolom, hogy "csak" újra kell telepíteni? Ha valóban ez a megoldás, akkor az sajnos egy ideig nem fog menni. Vírus nincs, ha valaki ezt kérdezné! Egyedül néhány dolgot nem csináltam még meg: hdd defragmentálása- a vinyóm eléggé töredezett, de érezhetően nem a hdd szokott lagoltatni a játékokban. Lemezkarbantartó futtatása (azt most fogom). Ötlet?

2015. nov. 26. 20:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Halvány esélyem van arra, hogy holnap tudjak foglalkozni a géppel, de még mindig csak a vasárnap a betonbiztos :) Átnyálazom ezeket, lefuttatok majd cccleanert, meg mindenféle vírusirtókat, és meglátjuk.
2015. nov. 27. 18:30
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves Kommentelők! Megvan a hiba oka! Kb. 1 órája elkezdtem futtatni a comodo-t (teljeskörű irtás), eddig talált 243 kártevőt lol XDDD És win tűzfal valamiért ki volt kapcsolva. Szóval én voltam nagyon okos, de szerencsére úgy látszik, hogy nem kell újrarakni a Windowst :) Köszönöm a segítséget!
2015. nov. 29. 19:33
 13/15 A kérdező kommentje:
Éééés... győzelem! Vírusok eltávolítva! Köszönöm a comodonak, és nektek is!
2015. nov. 29. 20:35
 14/15 A kérdező kommentje:
A probléma már megint fennáll. Nem értem hogy tud fogyasztani az explorer.exe 26%-ot egy i5 4460-ból. És azt se, hogy a feladatkezelő hogy tud zabálni ennyit. Elegem van. És pont a gta 4 telepítése közben jelentkezett a probléma. Hurrá.
2015. dec. 17. 22:40
 15/15 anonim ***** válasza:
persze hogy fent áll mint ahogy le írta már más a vírus annyira be ágyazódott , hogy nem lehet ki irtani. egy dolgot megtanultam ha vírust kapok mindig újra rakom mert akkor fix hogy ott már nem lesz semmi. lehet már a rendszer fájlokba is bele nyúlt sőt biztos!
2015. dec. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!