Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megérné bővíteni...

Norbi658441 kérdése:

Szerintetek megérné bővíteni a Ramot?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gépem:

CPU:Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ

GPU:Asus GTX970 4GB

RAM:8 GB (ddr3 1600Mhz)

OS:Windows 10


GTA V közben a ramom kb.80%-a foglalt,közel jövőben megszeretném venni a Star Wars Battlefrontot is,aminek az ajánlott gépigényéhez 16giga ram van írva.Szerintetek érdemes lenne bővíteni +8 vagy 16 giga rammal?Igazából +8giga ramra gondoltam,de ahogy nézem jobban megérné a 16giga ram.Viszont ha a 16giga ramot venném meg,akkor az már összesen 24giga.24giga ram egy játékgépbe már nem lenne sok?De viszont ha hosszútávra tervezek,akkor nem tűnik annyira soknak.Vagy esetleg még úgy megtudnám csinálni,hogy veszek 16giga ramot,és a mostani 8gigát kiveszem a gépből,és majt 2-3év múlva ha szükség lesz rá vissza tudom tenni.Szerintetek?



2015. nov. 27. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

8GB-ot javaslok akkor bővíteni.

Pár év múlva, meg úgy is DDR4-ek lesznek elterjedtebbek.


Ugyan ezt volt 5éve:

DDR2-t vettem, mikor még a DDR3 drága volt és még nem volt annyira támogatott.

2015. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Bőven elég venned egy 8 gigás modult/pakkot (slotjaid számától függ).

16 giga addig elég lesz, amíg az egész géped ki nem öregszik. Nekem már 7-8 éve is 8 giga volta gépemben, most is annyi van. Akkor is elég volt.

Ahogy most a 16 soknak tűnik, bőségesen megfelelő lesz valószínűleg hosszú évek múltán is. Mikor elavulttá válik majd a hardverelemeid nagy része, a ram még akkor is tökéletes mennyiség lesz (pedig akkor a ddr4 éra vége fele közeledve már olyan lesz, mint ma a ddr 2, mégis mindent tudni fog, amit kell)

2015. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4 éve is 8GB volt az ajánlott, azaz 16GB hosszútávra több, mint elég.
2015. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
DDR3 és DDR4 között nincs különbség HA csak játszol rajta és dedikált vga van, nem lesz több fps-ed hiába van 4500mhz ramjaid is akár DDR4-ben...
2015. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
...de legalább gyorsabb lesz a ram, ami számítani fog, csak nem fps szempontjából.
2015. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 giga bőven elég minden mai játéknak. Előtte zárj be minden feleslegeset, mert a chrome 4 lappal meg 15 bővítménnyel elvihet pár gigát..
2015. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Asus P8H77-M PRO az alaplapom,és most nézem,hogy csak max 16gigát támogat.Szóval akkor beszerzek még plusszba 2*4 -es ramokat.
2015. nov. 27. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Előttem is írták, én is hozzászólok: megérné bővíteni.

Lényeg, h kitbe vegyed, 2x4gb-ot 1600mhz-es modulokat, 16gb ram játékra bőven elég. (nekem most 12gb ramom van, de játékoknál eddig 8.2 fölé sosem ment, még gta5 alatt sem)

2015. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4 Lehet, hogy az te értelmezésedben nincs különbség, de akkor is DDR4-et fogsz venni majd.


Indoklás:

Azért, hogy a DDR4 fogyjon, lassan kivonják a forgalomból a DDR3-as alaplapokat, így DDR4-esek lesznek elérhetők. (Szerinted ma bő választék van DDR2-ből?)

Így, hiába veszel DDR3-at, az nem lesz kompatibilis. Szóval DDR4-et fogsz venni.

2015. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!