Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az lehet hogy egy optikai...

Az lehet hogy egy optikai meghajtó csak írni tud de beolvasni nem?

Figyelt kérdés
Van a gépemben egy optikai meghajtó amire rá van irva hogy Asus QuieTrack és csak Ennyit tudok róla. Beraktam egy cd-t és egy dvd-t egyaránt de egyiket se olvassa be. Mi lehet az oka? Talan ez csak irni tud de beolvasni nem?
2015. nov. 28. 11:11
1 2
 1/11 rolrif84 ***** válasza:
Mennyire karcos? Szerintem olyan nincs, az írók olvasnak is, az olvasók csak olvasnak.
2015. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát a CD az vadi új, a dvd kicsit régebbi egy picit karcos is, de eddig azt is le lehetett játszani.
2015. nov. 28. 11:23
 3/11 hypno ***** válasza:
100%

Írásnál a fejnek csak a lemezt kell azonosítania, ami beégetett adat a lemez elején. Ez viszonylag egyszerű feladat és egy haldokló meghajtó is képes lehet rá.


Olvasáskor a beégetett adatsort kell lekövetnie a fejnek, ami komoly kihívás egy megkopott, elkoszolódott, végét járó mechanikának.


Ha a gyárilag préselt DVD-k és CD-k olvasása is bizonytalan, vagy nem működik, akkor annak a meghajtónak kampec.

2015. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vadi új az optikai meghajtó.

Egyébként lehet hogy valamit windowsban kell beállítani? Mert igazából ha usbrol csatlakoztatok valamit( pl. Telefont) azt se jeleníti meg igazából se totál commanderben se Windows fájlkezelőben. Windows 8.1es rendszer van a gépen.

2015. nov. 28. 11:39
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve egy sata csatlakozóval az alaplaphoz és egy sata power csatlakozó molexen keresztül kapcsolódik a táphoz. Más ugye nem kell?
2015. nov. 28. 11:58
 6/11 hypno ***** válasza:

#5

Más nem kell.


Ha kiadja és behúzza a tálcát, akkor áramot kap, vagyis ha egyébként hibátlan (megjegyzem attól hogy valami vadonat új, még lehet hibás), akkor azt nem az áramellátás hiánya okozza.


Nézd meg vagy a BIOS-ban, vagy az eszközkezelőben, hogy rendben telepítettnek és működőnek látszik-e az eszköz.

a BIOS-ban SATA eszközök között találod, az eszközkezelőben DVD/CD ROM meghajtónak látszik ha minden jól megy.

2015. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hypno ***** válasza:

#4

Az USB eszközöket ne keverd ide, mert azokhoz először drivert kell telepíteni. A Windows többnyire elintézi magától, de pl. a Samsung telefonokhoz az átalam elmondhatatlanul utált KIES program szükséges.

2015. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Windows Phone-om van és volt amikor működött az elején, de aztán egy idő után valamiért már nem észlelte. Pedig nem változtattam semmit, fel kéne ismernie.
2015. nov. 28. 14:50
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam, hogy hátha valamit a rendszerben kellene beállítani, mert ugyanott kellene megjelenítenie mindkettőt (telefont és a beolvasott lemezt is).
2015. nov. 28. 14:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként eszközkezelőben sehol sem láttam olyan kifejezést. Illetve nem BIOS hanem UEFI van, ott pedig nem tudok kiigazodni teljesen, és sajnos sehol sem találtam a SATA eszközöket. A BOOT eszközöknél viszont csak a HDD-t látja.
2015. nov. 28. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!