Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teljesen új gépet szeretnék...

Teljesen új gépet szeretnék összeállítani, újonnan szerzett 2 gigás Geforce GTX750 Ti-hez milyen alaplapot és processzort lehet (érdemes) venni?

Figyelt kérdés

Gyártóra pontosan a videokártya: Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC2-2GI


Ez a része biztos és már megvan, de minden mást még csak most fogok összeválogatni. Mire kell figyelnem, mi határozza meg milyen alaplap és processzor a minimum? Van Micro vagy Mini ATX-es alaplap ami bírja? Ha processzort is tudtok mondani, memóriából a DDR2-3-4, ezek mire vonatkoznak?


A gép csak részben lenne játékra, és később kijövő játékok annyira nem izgatnak, nem zavar ha a GTX750 már kifutó és egyre gyengébbnek számító kártya. Ugyanezért a többi alkatrésznek sem kell bivalyerősnek lennie, de ha csak pár ezres a különbség és megéri, akkor azért jobbat szeretnék.


Szóval ár/érték arányban a legjobb választás, ezt szeretném.

Noob kérdések, tudom. :-) Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


2015. nov. 29. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
mi kell még ? táp,alaplap ,proci ? a mostani játékoknál egyáltalán nem rossz ha proci picit aránytalan a videó kártyához pl i5 4440-4460 mert lesz benne sokáig kraft ha fejlesztenél egyszer . mondhattam volna egy arányos x4 780 k procit is de nem hiszem hogy hosszú távon még annyira jó lesz . már most sem eget verő . néha a több kevesebb jövőre nézve.
2015. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
(*a processzort és a memóriát nem keverem egymással, ott úgy értettem, hogy ha már processzort is tudtok mondani, akkor gondolom az + videokártya ami meghatározza milyen memóriát vegyek)
2015. nov. 29. 12:03
 3/9 A kérdező kommentje:

#1-es, régi gépből max hangkártyát tartanám meg, ezért táp is kell majd. Az i5 4440-ra rákerestem, de ~55 ezer csak, önmagában a processzorra már nagyon túl van az anyagi keretemen. Ezért is írtam, megértem h érdemes későbbi fejlesztésre is gondolni, de a később kiadott, vagy mostani high-end játékok nem izgatnak, nem baj ha pár év múlva (vagy már most is) elavultnak számít a gép amit összerakok.


Ehhez a már meglévő videokártyához szeretnék egy gépet, lehetőleg olcsón de nem fillérbaxón, szóval max pár ezerrel drágább mehet ha van akkora ugrás teljesítményben amiért megéri.


Sajnos 50 feletti processzor azért sok nekem. De köszönöm amiért válaszoltál, még szívesen veszem ha van aki segít! :-)

2015. nov. 29. 12:21
 4/9 A kérdező kommentje:

Rengeteg leírást, érvet olvastam, a processzor valószínűleg Intel Core i3-4170 lesz 33 ezerért.

Ha jól vettem ki, ehhez Intel 1150-es családba tartozó alaplap kell, de abból is majdnem 200 féle van.

2015. nov. 29. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

A GTX750Ti nem olyan nagy szám kártya, semmiképp nem kell mellé i5, hacsak le nem cserélnéd belátható időn belül.


Egy i3 bőven elég, a 4170 röhögve kihajtja.

De ha alacsonyabb a költségvetés, még egy 22K-s Athlon X4 860K is elég mellé.


Alaplapnak meg i3 alá pl Gigabyte B85M-D3H, meg 2x4GB 1600Mhz DDR3 RAM.

2015. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ, ment a zöld kéz! Amit írtál alaplapot Gigabyte B85M-D3H, én keresgélés során ezt néztem ki: MSI H81M-P33, 20 helyett 12 ezer.


Ha nem bánod az extra kérdést, a PCI csatlakozónak van jelentősége a fenti videokártya és processzorok mellé? Mert a leírt specifikációk alapján a különbség a memória bővíthetőségében van, amit te írtál Gigabyte, azon 4 foglalat és max 32GB, az MSI-nél meg csak 2 foglalat és max 16GB, kettővel több USB kimenet... mivel memóriát én is 8GB-ra lőttem be, és 6 helyett a 4 USB csatlakozó nekem bőven elég, ezért csak a PCI csatlakozó a kérdés. Megéri ezért a majdnem kétszer annyi alaplap?


Vagy valami fontos részlet nincsen az ottani leírásokban? Az MSI gyatrább minőség?

2015. nov. 29. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenben vacakabb az MSI. Elég ha megnézed a két lapról a képet, még érteni sem kell hozzá.

De ha jobban utána nézel, a fázisok száma, a hűtések, stb... az MSI egy abszolút belépő szint.

Ettől persze menne a proci a MSI-ben is, de ennyire alja lapot én nem vennék.


Nekem is i3-4170 van, az említett Giga lapban, nem bántam meg hogy ezeket vettem.

2015. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mielőtt sértődés lenne i5 procit sosem butaság venni ha 640x480 -ba akar valaki játszani akkor élvezheti a processzor erejét XDDD
2015. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen is jó kártya a 750-es
2015. dec. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!