Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan telhetett meg a memória?

Hogyan telhetett meg a memória?

Figyelt kérdés

Nem rég HDD cseréje volt a laptopomnak, mert elromlott, és most zsír új windows 8.1 van rajta, rajta vannak a driverek, Google Chrome és a Wow nevű játék. Wow-val próbáltam ki, hogy rendesen megy-e a laptop, azt tudja-e amit kell.


Ezt azért írtam, hogy tudassam, hogy a laptop merevlemezén szinte semmi program nincs ezeken kívül, max a windows saját dolgai.


Ma próbálgattam a dolgokat Wow-ban, amikor egyszer hallottam, hogy a háttérben megszólalt valami windows értesítő hang. Letettem a játékot tálcára és egy ilyen hibaüzenet fogadott, hogy a memória megtelt, kérjük zárjon be pár alkalmazást. Ezt azért tartottam érdekesnek, mert csak a Wow futott, meg a Google Chrome és más semmi. 8Gb rammal pedig ez bőven nem szabadna hogy gondot okozzon.

Mitől lehet ez? Memória diagnosztika szerint semmi gondja a ramnak.



2015. dec. 3. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Google Chrome-ban mi futott?

Mert ha megvolt nyitva az fb és az szépen mindig frissítette magát az új hírekkel akkor azzal megtud telni.

Nem egyszer szívatott már meg engem is.

Egyébként az az infó a windóztól szokott fals is lenni, meg az ki lehet kapcsolni hogy ne jelezzen be.

2015. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Facebook futott Chromen.
2015. dec. 3. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Facebookot nem érdemes megnyitva hagyni mert az automatán tölti be az új híreket és az szépen lassan megtölti a ramot is.

A chrome pedig nem éppen a ram kezeléséről híres.

2015. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt el tudom hinni, hogy nem a legjobb a Chrome memória tekintetében, és hogy a facebook is folyamatosan frissít, de 8Gb-nak akkor se kéne, hogy gondot okozzon, ráadásul régen is számtalanszor játszottam már úgy, hogy háttérben ment a facebook, és nem volt gond.
2015. dec. 3. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg ha legközelebb kiírja akkor nézd meg feladatkezelőben hogy mennyi a ram kihasználtság.

Mert lehet hogy bőven van még csak a windóz hülye.

Meg ha a játékkal nincs gond akkor ne foglalkozz vele kapcsold ki azt az üzenetet és többet nem látod.

Annó nekem is jelzett egyszer hogy nincs már ram és megnéztem és bőven volt még 700mega a 4gb-ból.

2015. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ha kikapcsoltad a lapozófájlt, az okozhatja. Egyes programok direkt lapozófájlból foglalnak, és ha nincs, ugyanúgy "elfogyott a memória" hibát okoznak, hiába van rendes RAM-ból még egy csomó.
2015. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Meg tudod magyarázni, mik ezek a lapozófájlok? Ennyire nem értek a témához:D

Köszi a válaszokat egyébként! Mentek a zöldek

2015. dec. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!