Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha reggel 8 tól este 23-ig...

Blackfox99 kérdése:

Ha reggel 8 tól este 23-ig használom a számítógépet szinte minden nap akkor mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés

táp chieftec 500w

ddr3 1300mhz hiperx memória

vga gainward geforce gtx560 1gb 256bit

alaplap asrock 980de3/u3s3 r.2

proci amd fx 4300 4 magos 3.900mhz 8mb



2015. nov. 30. 23:18
 1/4 SylwerStone ***** válasza:
100%

Vga tdp 170w, CPU tdp 95w. Ez kijön 300w-ra kb mindennel együtt, de ez a maximális fogyasztás.

Szóval kb 3 óra 1kwh fogyasztás, te használod 15h-t, szóval 5kwh/nap. Nem tudom mennyibe kerül egy kwh jelenleg. De ennél valószínűleg kevesebbet eszik átlagban, mivel eléggé elnagyolva számoltam, de kb kapsz egy értéket.

2015. nov. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy használod?


Megy végig és kb csak netezel rajta,vagy órákon át játszol,videot vágsz stb?


Mert körülbelül 4x annyit eszik terhelve mint üresjárásban.

2015. nov. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Netezés és egyszerű felhasználás alatt kb 80W a külső fogyasztás, míg játék alatt kb 250W. Ehhez jön még a monitor (kb 25-40W között típustól és fényerőtől is függően, ha LCD meg a hangfalak). Ha csak magát a gépet nézzük és a napi 15 órából 8 óra játék és 7 óra neteés, töltögetés van, akkor ez 30 napra 76,8kW, ami nagyjából 3000Ft magasságát jelenti.
2015. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1

A TDP nem a maximális fogyasztás. Igazából ez hűtés és táp tervezéshez használatos biztonsági érték. Jó esetben ez gyakorlatban nem érhető el és az meg még nehezebb, hogy mondjuk egy játék alatt a CPU és a videokártya is a maximumon pörögjön.

A fentebb saccolt eredményeket mérések alapján próbáltam belőni, nem túl nagy eltéréssel hitelesek lehetnek (hasonló konfig fogyasztási értékeit hívtam segítségül a becsléshez).

2015. dec. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!