Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Időnként kikapcsol a gép és...

Időnként kikapcsol a gép és újraindul. Miért csinálja vajon?

Figyelt kérdés
Néhány hónapos alaplap /Gigabyte/, RAM-ok 3db. /4Gb/, kettő 500 gigás vinyó, kettő partíció /XP és Win7/ egy közel egy éves Asus EA 3650 Silent Magic kártya.........Korábban gondjaim voltak a régi Ashrock alaplap és a videokártya ütközése miatt, ezért vettem az új lapot+RAM-okat. azóta szépen is ketyegett. Egy hete csinálja ezt az "egyszercsak kikapcsolok-újraindulok" dolgot.olyankor jelentkezett a WinXP parton, amikor játéklemezt pörgetett a dvd-író, nosza, kicseréltem a másik gépben lévőre, de megmaradt a probléma, úgyhogy ez a vonal kizárható. Sőt, a Win7 parton meg olyankor csinálja, amikor telepített zeneszerkesztő softver-t használok.Úgyhogy nagyjából maradt a RAM, a proci /Intel Core2Dual E4500/,a VGA /512Mb/ és a Vinyók /Samsung 2X500 giga. A táp biztosan elég ehhez a konfighoz, 580 Wattos, a ház hűtése kitűnő.Hol keressem a hibát szerinted?
2010. márc. 22. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha új az alaplap, akkor szinte 100%, hogy dual-channneles. 3db RAM viszont sehogy sincs párban. Ez lehet gond. Az is, hogyha nem kompatibilis ramok vannak párba.

A másik tippem a hűtés lenne, bár ezt írtad, hogy kizárnád, de nézted valamilyen progival a hőfokokat? Hátha valami mégis túlmelegszik.

Mivel akkor csinálja a problémát, hogyha használod a zeneszerkesztő cuccot, így a tápegységes dolgot az 580 wattól függetlenül ki lehet zárni, mert ha annak lenne baja, akkor véletlenszerű lenne a dolog.

És a szoftveres hibát se zárnám ki.

2010. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
win 7 ha próbaverzió akkor 2 óránként ujraindítja a gépet.
2010. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbaverzió a Win7, de lassan másfél éve használom, eddig jó volt............annyi történt, hogy háttérképet nem enged beállítani az asztalon.........A DDR2 RAM-ok közül kettő 1 gigás van, CSM márkájú, ha jól emlékszem és 800 Mz-es, a harmadik egy Kingston, 2 gigás és 667 Mhz-es.Az alaplap új, van rajta minden, ami kellhet :) Gygabite EP43-DS3, és a RAM foglalatok mind DDR2-esek,így laikusként úgy gondolom, mindegy, melyiket "hová teszem"?!Mindenesetre most megcsereberéltem őket, vagy lehet, célravezetőbb lenne, ha próbaképpen kiiktatnám a 2gigás 667 Mhz-set?! Vagy a két darab 1 gigás 800 Mhz-eset szedjem ki? Lehet, hogy a RAM-ok ütköznek egymással?

Köszönöm a segítséget!

2010. márc. 22. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

A Win7 Béta már 2 óránként kikapcsol. Természetesen a Microsoft még mindíg azt szeretné, ha nem örökké az ingyenes BETA-t használná mindenki, hanem megvenné a boltban.

Egybéként lehet az is gond., hogy a ramjaid közül kett 800Mhz, a másik pedig 667. Ezesetben a BIOS-ban állítsd 667MHz-re a ramokat, különben ha 800-fut a 667-es, előfordulhat, hogy nem bírja a túlhajtást.

2010. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerintem is RAM-hiba. Megvizsgálom a dolgot! Biztos nem a Win7 csinálja, írtam, hogy az XP partíción is kikapcsol és nem két óránként, hanem teljesen szabálytalan, váratlan módon. Továbbá nem bé.ta verzió a Win7, egy éves ingyenes verzió, ami tavaly októberben járt le, de csak egy hete kapott gellert...................

Mindenesetre átállítom a Bios-t!

Szép Napot Mindenkinek!

2010. márc. 23. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!