Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Battlefield 4 hirtelen fps...

Battlefield 4 hirtelen fps esés, megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval van egy teljesen új PC-m, kb 1hetes a bébi. Ezelőtt egy éve hogy elkezdtem összerakni hozzá a hardware-eket. Na most ugyebár feltettem crysis 3-at, Battlefield 4-et, cs:go, The Forest-et...és még sorolhatnám. A helyzet a következő: Eddig csak Battlefield 4-be vettem észre (kb 3 napja) hogy a játék egy "X" idő után el kezd akadni. Ezt úgy kell elképzelni hogy van vagy úgy 50-68fps-em és hirtelen, mondjuk 20 perc játék után leesik az fps-em ilyen 20-35-re ez tart úgy kb 4-5-6 másodpercig aztán megint oké az fps-em olyan 5-6 percig és ezt folyamatosan csinálja. A beállításokat levettem ultráról medium-ra antialising-et kiszedtem, ssao-t is, mindent ami nem fontos a teszt érdekében. Kerestem rá megoldást hogy "Lehet hogy a cpu-ban 8-ból le van parkolva 4mag" le is volt parkolva a 8-ból 4mag, aktiváltam a maradékot de ugyan úgy fennáll a probléma. A driver-eket is frissítettem(VGA) szint úgy meg van a probléma. Na most akkor mizujs?


Van bárki akinek ez a problémája?

-

Talált már erre valaki megoldást?

Válaszokat köszönöm!


PC infóm


Alaplap: ASRock 970 Extreme4


VGA: Sapphire Radeon R9 270X 2gb DDR5 DUAL-X


CPU: AMD FX8320 8core 3,5GHZ


CPU HŰTŐ: Arctic Freezer A30


TÁP: FSP HEXA+ 500W


RAM: Kingston HyperX 8gb DDR3


KÉPERNYŐ FELBONTÁS(asztalon és játékban): 1680x1050



2015. dec. 8. 22:30
 1/10 A kérdező kommentje:

közben figyelgettem és valamin meg akadt a szemem: Letöltöttem egy progit ami mutatja a gépben lévő hardware-k hőfokát. Csináltam is egyből 2 képet: Ezeken a képeken figyeljétek meg az "AUX" szavat és annak a hőfokát: fps drop előtt [link]


és fps drop közben [link]


lila rublikával ki van emelve hogy az "AUX" hirtelen felugrott egy pillanat alatt 80+c-ra és ezt követően az fps-em hirtelen lezuhant ahogy a képen lehet látni, mind ezt egy pillanat alatt. Mi az az "AUX" és hogyan lehet ezt fixálni? mit kell hűteni?

2015. dec. 8. 22:36
 2/10 A kérdező kommentje:
bocs, második kép ugyan az, ez a renes kép a lila rublikával [link]
2015. dec. 8. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
amd-nél nem lepődünk meg ilyesmin.
2015. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell vele foglalkozni, jellemzően rossz értéket fog kiírni(vagy jóval magasabbat, vagy jóval alacsonyabbat mint lehetséges lenne).


Több oka is lehet, ha a cpu\gpu nem melegszik túl, akkor vagy megtelik a memória(ilyenkor kiírja az adatot a hdd re, ez mocskosul lassú folyamat), vagy valamit a hdd ről olvas(ahogy az előbb írtam, ez lassú), vagy a vram telt meg(nézd meg, hogy mindent miminumra húzva csinálja-e, ha nem, akkor szép lassan kezdj el mindent visszapakolni - felbontás\textúra felbontás\AA cuppan rá leginkább a vramra), vagy esetleg valami fut a háttérben ami lefogja a gépet, egy task managert futtass a háttérben, és szaggatásnál kezdd el vadul keresni, hogy esetleg valami terheli-e a gépet.

2015. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Olvasgattam hogy egy mexikói srácnak ugyan ez a baja. Azt írta le amit én, közbe talált rá megoldást amit volt olyan kedves hogy leírt és az alapján csináltam meg én is. Szóval az "AUX" az kb 30c-között mozog és egyáltalán nem látom jelét annak hogy megint elkezdené ezt a periódikus "FPS DROP"-ot ami jó :D Viszont mintha a teljesítményből vissza vett volna a gép...hmm még tesztelgetni kell. Köszi a segítséget egyébként. Ha valakinek szint úgy ez a problémája akkor leírom amit a mexikói írt :D

Itt van: Okay, I have solution. To fix this FPS drop issue we need to disable, in bios, "AMD Turbo Core Technology". It fixes everything about the fps drops. I hope that helps! Cya and Thank you everybody who tried to help me.


Fordítás vagyis a lényeg :D: Az alaplap bios-ban meg kell keresni a CPU fület, és ott rá kell nyomni arra hogy "disable" a(z) AMD Turbo Core Technology mellett. :)

2015. dec. 9. 01:44
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 es ugye tudod is miert?


az alaplap nem birja a megprobaltatast, es/vagy a tapegyseg sem

de ezt mar a masik kerdesnel is irtam

tehat az nemntermeszetes hogy turbo modot (gyari beallitasokat) barmilyen okbol ki keljen kapcsolni

vagyis hardver elegtelenseg all fent


persze ha nem tudsz cserelni akkor "megoldas" viszont hoszutavon kikapcsolt turbo val is elojohet ez, es akkor kenytelen leszel lepni valamit hardverek szintjen is (csere)


szia


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..

2015. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem bírja a lap.

Ezért mondjuk, hogy FX alá kell a jó lap.

Gondolom rossz a szellőzése a házadnak is

Érdemes lenne egy ventilátort ráirányítani a vrm-re.

Nem véletlen, hogy BF4 közben jön elő, az nagyon processzorigényes. (Mondjuk a Crysis is meg tudja izzasztani keményen bizonyos pályákon).

Hwifno 64-gyel tudod monitorozni a processzor órajelét.

Sensors, megkeresen az órajelet, jobb klikk, show graph. Itt látszani fog, hogy droppol az órajel (ilyenkor szaggat).

Megoldás: alulfeszelni a procit, amíg stabil (prime95-öt futtatod legalább egy óráig, de jobb lenne sokkal tovább).

Illetve egy ventilátort ráirányítani a vrm-re.

Vagy alaplap csere

2015. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na de milyen alaplapra cseréljem? Nem vágom nagyon az ilyen témát.
2015. dec. 9. 23:44
 9/10 A kérdező kommentje:
és mi a vrm?
2015. dec. 9. 23:48
 10/10 A kérdező kommentje:
egy zalman z11 a ház de tervezem hogy veszek bele még 1-2 ventit ami a meleged ki szívja.
2015. dec. 9. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!