Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan jobb a memóriát állítan...

Hogyan jobb a memóriát állítani időzítés 7-7-7-20 Commander Rate1 Valódi órajel 567 effektive1072?

Figyelt kérdés

Alaplap neve MSI 760GA-P43/FX (MS-7699)


Front Side Bus tulajdonságai

Busz típusa AMD K15

Valódi órajel 201 MHz

Effektív órajel 201 MHz

HyperTransport órajel 2211 MHz

Északi híd órajele 2010 MHz


Memóriabusz tulajdonságai

Busz típusa Dual DDR3 SDRAM

Busz szélessége 128 bit

DRAM:FSB arány 16:6

Valódi órajel 536 MHz (DDR)

Effektív órajel 1072 MHz

Sávszélesség 17152 MB/mp

Alaplapi lapkakészlet AMD760G


Proci egy Fx-4300 alapórajelen.


Hagyjam 1333-on futni Commander rate 2-vel meg CL9-en vagy így gyorsabb?


Alaplapom magától állította be saját OC alapján; szerinte így gyorsabb?!



2015. dec. 9. 16:59
 1/3 T/Z ***** válasza:

Hát ha az 1333-as ramokat 1072-n akarod hajtani, akkor piszkálgasd csak nyugodtan.


De egyszerűbb, ha nem nyúlsz hozzá, semmivel se lesz egy gép gyorsabb, ha a ramokat tuningolgatjuk.

Az életben nem fogod észrevenni, h 1333-on, vagy 1866-on futnak a memóriák.

Tesztprogramokon kívül más nem mutatja ki a sebességkülönbséget.

2015. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha nem érted a kérdést és a szavaidból mérve a választ sem tudod minek piszkítasz ide?


Meg el kellene olvasni, hogy nem én piszkáltam az alaplapom állította így be az értékeket! Miért lenne piszkálás ha egy DDR 3-as ram 1072 megy? Nem értelek...

2015. dec. 10. 16:24
 3/3 T/Z ***** válasza:

Ja, értem.

Bocsi, csak már megszoktam, h boldog-boldogtalan módosítgatja a ramok értékeit, miközben sok értelme nincs.


Érdekes az eseted, a ramokat a procihoz sebességéhez "lövi be" a rendszer, visszaosztja az elérhető osztótáblázat alapján addig, amit még elbír a ram. Hivatalosan 1866-ot visz a vezérlő, a ramjaid 1333-asak, és nem talált más beállítást, csak 1072MHz-et?

Hát ez jó. :/


Ha 1333 közelébe tudod állítani, és stabil is marad a rendszer, az persze mehet.

(Bár ebben az esetben is fennáll, h sokat nem fogsz belőle észrevenni.)

2015. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!