Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2+2 DDR2 memóriánál mind a...

2+2 DDR2 memóriánál mind a négynél fontos az egyforma típus/márka/időzítés/órajel vagy csak a közös channelre kötött 2nél? És még néhány egyéb kérdés kifejtve.

Figyelt kérdés

A gépemben már van 2×1 GB memória, CL4es, 800 mhz-s.

Szeretnék venni még RAMot bele viszont a memória most nagyon olcsó úgyhogy vennék 2×2 gigát. Lehetséges ez, vagy a maradék 2 slotba is csak pontosan ugyan olyan RAMokat tehetek, mint amilyen már van?

Továbbá ha nem kell egyformának lennie akkor vehetek a másik 2 slotba 1066os órajelű CL5ös ramot is akár teljesen más gyártótól?

A gép elsősorban játékra van, játék szempontjából van egyáltalán értelme 4 helyett 6 gigát venni? Mármint úgy tudom jelenleg egyáltalán nincs de lehet számítani arra, hogy 2-3 éven belül ilyen mértékben megnőne a játékok RAMigénye?

Játékokra érdemes 4 gigaram mellé 64 bites oprendszert tenni? Azt tudom, hogy csak azzal tudnám kihasználni mind a négy gigát de úgy hallottam rengeteg kompatibilitási gond adódhat a 64 bites oprendszerrel és hogy játékokra igazából nem is jobb, mint a 32 bites társa, sőt...

Előre is köszönöm a segítséget!


2009. jún. 19. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jók a kérdések, ezért mindenképpen várd még meg más válaszát is, hátha tévedek. Megpróbálok mindre válaszolni:


Fő kérdés: fontosnak fontos, hogy mind egyforma-e vagy nem: működni fognak együtt csak nem optimálisan (rossz esetben nem is működnek, de elméletben KELL nekik)


2. A maradék 2 slotba vehetsz más memóriát is, működnie kell, 2x2 gigát nyugodtan, a méret nem probléma.


3. Nem kell egyformának lennie ahhoz, hogy működjön, de ha 1066 MHz-es CL5-ös ramot veszel a másik kettő mellé, akkor ezek is csak 800 MHz-en fognak működni, és a régebbi memóriáid pedig 5-5-5-12 időzítéssel, vagyis alkalmazkodnak, hozzálassulnak a többi memóriához. Ugyanis ezek nem működhetnek egyszerre különböző órajelen. Vagyis inkább vegyél 800 Mhz-es CL4-es modulokat, vagy add el a régit, és vehetsz bármit. A más gyártó elvileg nem gond, de jobb, ha ugyanaz mindegyik modul esetében. Dual Channel-höz persze két ugyanolyan modul kell.


4. Játék szempontjából 6 giga? Egyelőre szerintem sincs szükség rá, de ettől függetlenül a jövőben bármi lehetséges, szóval, ha hosszabb távra tervezel, és van pénzed, beruházhatsz 6 GB memóriába. Bár ebben bizonytalan vagyok (én NEM tenném, de ez pénzkérdés!:)


5. A 64 bites oprendszeres kérdésed bizony bennem is megfogalmazódott már. Az fix, hogy a 6 giga ramból 32 bites rendszer alatt 4-et se tudsz használni (mert abból lejön a többi memória....). Viszont Vistát én nem vennék, bár nem tapasztaltam, de ha ismerősöket kérdezel és a neten nézelődsz, biztos többet megtudsz. A Windows 7 lehet még egy jó döntés, de ez inkább csak a jövő zenéje, habár már most is letölthető egy ?béta? verziója, kipróbálhatod.


Öcsém új gépében is 4 GB RAM lesz, de ő is marad egyelőre a 32 bites XP-nél. Én is ezt tenném, nem akkora pazarlás. 6 gigánál már az, úgyhogy én inkább 4-et vennék (mármint összesen), és egyelőre maradnék a 32 bitnél, és később váltanék. Ha tényleg van pénzed, és meglehetősen hosszú távra tervezel, akkor vehetsz 6-ot, és amikor majd válasz 64 bitre, akkor majd kihasználod. (Sajnos nem vagyok jós, ezért biztosat nem tudok mondani :)


Hát, remélem, nem zavartalak össze, és nem írtam nagy hülyeségeket. Ha igen, akkor bocs! :)

2009. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ceri ***** válasza:
100%

Xp-hez manapság elég 2 GB ram, egy alkalmazáshoz nem is tud többet használni. Gondolom játék közben nem fogsz videót konvertálni, photoshop-al dolgozni.

Vistához, Win 7-hez nem árt a 4 giga. A legjobb ha ugyanolyanok, bár nem feltétlen fontos

A nagyobb órajelű is a kisebbén fog működni. A 800 és 1066 között játékban nem lesz észrevehető különbség. Ha veszel 4 gigát (mert olcsó) akkor csak azt tedd bele, a mostanit meg add el. vagy vegyél 2 GB olyat amilyen most van.

A jővővel meg ne nagyon foglalkozz mert közben a DDR2 úgyis elavul.

2009. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!