Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A VGA kábelem miért nem...

A VGA kábelem miért nem ismeri fel a monitor felbontását?

Figyelt kérdés
A mostani VGA kábelemnek valószínűleg rossz az érintkezése, és már egy ideje elcsúsznak a betűk, homályosak az apróságok. Vettem új kábelt, de amikor bedugom nem érzékeli a monitorom felbontását, és csak az alapfelbontások a választható opciók, egészen akkoráig, amekkora már ki sem fér a monitoromra. Az NVIDIA vezérlőpult ekkor nem engedi az egyedi felbontást. Valaki tudja mi a hiba?

2015. dec. 10. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

"egy ideje elcsúsznak a betűk..."

Ez nem kábel ez VGA hiba, azaz videokártyát kellene valószínűleg cserélni.


"nem érzékeli a monitorom felbontását"

lehet az előbbi, de lehet más is, pl. occó kinai kábel.

2015. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Távolítsd el a videokártyád driverét, utána kösd be a monitort az új kábellel, aztán telepítsd fel a drivert. Ha ekkor se jó, akkor van gubanc.
2015. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő hibás felvetés, ugyan is mostanában vettem új gépet, az új gépbe cseréltem már videókártyát is, a hiba pedig a régi gépemnél is jelentkezett. Az elcsúszás is inkább csak elmosódás. Az újnál nincs ilyen, az teljesen tiszta, csak éppen nem akarja a felbontást bevenni,
2015. dec. 18. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Elcsúszás, és elmosódás közt hatalmas különbség van. ;-)

Ha elmosódás, mert nem az optimális felbontáson megy,

akkor az azért van mert nem megfelelő / nincs VGA driver.

Azt mindig a kártya / alaplap gyártó oldaláról a support - download menüpontban lehet elérni termék azonosító megadásával.

2015. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(Ennek hiányában szabványos VGA vezérlővel megy, ami sem hardveres gyorsítást, sem a kijelző optimális felbontását nem tudja beazonosítani, ez kb. majdnem olyan mint ha nem is lenne benne VGA)
2015. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Látom nem jutunk közös nevezőre. :D Az elmosódást a régi (amit most használok) VGA kábelem okozza, és kb. 99,9%, hogy az érintkezésével van a baj. A probléma viszont nem ez, hanem az, emiatt a hiba miatt vettem egy új kábelt, ami nem akarja bevenni a felbontást, viszont annak teljesen tiszta a képe. Csak a felbontás hiánya miatt nem tudom használni. Sem a régi gépemnél vagy videókártyámnál, sem a mostaninál nem érzékeli a felbontást, és csak az alapvető 4:3 arányú felbontásokat írja ki majdnem 3000-ig. Tehát az elmosódás helyett azt kéne kiderítenem, hogy az új VGA kábel, ami amúgy teljesen tiszta képet adna, miért nem hajlandó normálisan összekapcsolni a monitoromat, a videókártyámmal.
2015. dec. 19. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!