Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 processzoros alaplap lenne...

2 processzoros alaplap lenne a jobb vagy egy 4 magos proci?

Figyelt kérdés
Hogy lenne a legjobb ha 2db proci menne az alaplapba, vagy ha csak vennék egy 4 magos procit, vagy a legtuningosabb ha vennék egy 2 prockós alaplapot és 2db 4magos procit.
2010. márc. 22. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem vagyok nagy informatikus, de szerintem inkább a 4 magost vedd meg (1 processzor hely), Szerintem valahogy a kettő proci "összegabalyodna"
2010. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
egy alaplaphoz csak 1 processzor tartozhat.... és 2 magosat vegyél a 4 felesleges pénzkidobás
2010. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

de vannak dupla procis alaplapok is!!

Am. Miért 4 magos miért felesleges pénzkidobás, talán "rosszabb" mint a 2 magos?

2010. márc. 22. 21:05
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Linkej egy duplaprocis alaplapot lecci
2010. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
linkelj már be egy dupla procis alaplapot még sose láttam:) azért mert drága és sose fogod kihasználni a 4 magosat
2010. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
A fullHD filmezéshez nem árt a 4 mag.
2010. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Intel Skulltrail (2x4mag C2D series LGA771 foglalattal)

Nyilván szerverlap, de csak félig, mert pl a QX9770 létezik LGA 775 és LGA771 tokozással is. Ezenkívűl ott a Xeon család. Azonban ennél a lapnál elérhető mind az SLi mind a CF és egyéb extrái is vannak, magyarán lehet simán hazsnálni otthon is. Persze az ára odab@sz, főleg a rendszer kiépítése. Azonban itt 2x4 magról beszélünk.


Előző kommentelők le vagytok maradva 4 évet.

Amikor az Intel 2006 nov. 1-jén kiadta a Q6600-ot, az AMD utána válaszul a Quad FX rendszertdobta be ami 2x2 magos rendszer felállás volt. Nem szerver, hanem home.

2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na erről beszéltem :D!!
2010. márc. 22. 22:25
 9/16 anonim ***** válasza:
A 2 processzoros rendszerek főként szerverekben használják, otthonra hightech cuccnak számít olyan árral ami elég irreális a teljesítményhez képes, és felesleges is.
2010. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre aki azt írja, hogy egy alaplaphoz egy proci tartozhat, ebből következően nem is lehet másképp, az tényleg olvasson némi szakirodalmat. Régen is volt dual procis lap meg most is. És nem "gabalyodnak" össze. LOL bzmeg :D


Kedves kérdező, a dual cpu-s szerverlapok az átlag (otthoni) felhasználó számára feleslegesek és nagyon drágák, ugyanakkor ki se tudja őket használni. A hagyományos egyprocesszoros rendszer (akár 4 magos cpu-val) tökéletesen kielégít minden igényt. Feltételezem legalábbis, hogy nem tervezel többszerveres rendszert létrehozni :)

2010. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!