Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardverekből érdemes...

Feketeruhasember kérdése:

Milyen hardverekből érdemes ma összerakni egy konfigot ha az alábbi dolgokra használnám?

Figyelt kérdés

Régóta nem követem nyomon milyen fejlesztések vannak meg milyen szériáknál tartanak a gyártók, milyen foglalatok vannak stb.


Nem játékos gép kell hanem egy minél halkabb pc ami gyors, erős processzorral jó multimédia képességekkel bíró vga-val, sok rammal, erős procival nagy háttértárral, és minél halkabb hűtéssel, ssd-vel.


Én apu-ban gondolkodom(mivel játék nem szempont) és így elég a proci-t hűteni. Nem tudom hogy AMD vagy Intel éri e meg jobban ebben a kateriában amire nekem kell.


Alaplap milyen legyen? Milyen chipkészlettel érdemes venni és milyen foglalattal hogy időtálló legyen és később fejleszteni is tudjam még.(Tehát ne egy foglalatváltás előtt vegyek alaplapot amikor a holnaptól már más fajtába gyártanak mindent.)


Tápegység: Melyik az ami olcsó(nem kell nagy teljesítményű mivel nem kell külön kártya, de jó minőségű legyen.


Ház: Legyen jól szellőző szép és fekete. Ne túlságosan drága.


Memória: Mennyit érdemes belerakni érdemes e már csak ddr4-es lapot venni?


SSD milyen legyen? mekkora milyen típus ami jó ár-érték aránnyal bír? Ehhez persze pluszba szeretnék venni egy min 1 Tb-os merevlemezt.



Többi az minden van.


Árat direkt nem írok csak tanácsot szeretnék hogy ezeknek az igényeknek mik most a szóba jövő alternatívái. Előre is köszönöm ha valaki segít.


2015. dec. 15. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

asrock beebox esetleg?


Persze, nem tudom, hogy mi az amire _tenyleg_ hasznalni akarod, mert a procija nem egy i7, de lehet, szamodra eleg a teljesitmenye. Az egyetlen gond vele, hogy szerintem az alap 4gb momoria semmire sem eleg, de az cserelheto, akar 32gb-ig.

[link]

2015. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem megfelelő lenne főleg ha vennék hozzá egy külső usb3-as hdd-t csak az árral van baj. 88 ezerből szerintem jobb gépet össze lehet rakni mint ez..azért ennyit elkérni érte túlzás.
2015. dec. 15. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a fő szempont a csendesség, akkor érdemes skylake konfigurációt összedobni (apunál fejlettebb integrált videovezérlő megoldás / alacsonyabb fogyasztás -> halkabb hűtés stb), már itt is lehet filléres megoldásokat alkotni.

H110 lap úgy gondolom, hogy elég, 18 ezer Ft-tól már van DDR4-es lap. Ha számít a nagy HDD háttértár sebessége is, akkor H170-re érdemes beruházni 25 ezer Ft-tól.

Az erős proci is relatív, multimédiára egy pentium szint több, mint elég 18 ezer Ft-ért.

Mennyi RAM legyen? 4GB javasolt általános használatra, 8GB nagy tervezőprogramok kivételével mindenre jó, 16GB pedig hosszútávon is bőségesen elég lesz, azaz 10 ezertől 30 ezerig akármennyit lehet rá költeni.

Mekkora SSD legyen? Az operációs rendszeren túl a gyakran használt programokat is érdemes ide pakolni, a legtöbb gépbe egy 15-20 ezres 120GB-os SSD elég.

Mekkora HDD legyen? 1-től 30+ TB-ot is bele lehet pakolni. Western Digital Green az egyik leghalkabb.

Hangkártya a hangrendszertől függ, extrás alaplapokban is lehet találni jó minőségű hangvezérlőt. Otthoni használatra 10-30 ezer között szinte akármi szóba jöhet.

Tápegységet tudunk ajánlani, mert vannak halk tápok 11 ezer Ft-tól és vannak mozgó alkatrészek hiányában egyenesen néma tápok 50 ezer Ft-ig bezárólag, kis teljesítményben. De amíg nem tudjuk pontosan a gép többi részét, felesleges választani.

Ugyanez vonatkozik a házra. 8 ezres relatív jól szellőző háztól 40 ezres hangszigetelt házig el lehet menni, a gép többi részétől függ.


Példakonfiguráció:

MBO: Gigabyte H110M-S2H

CPU: Intel Pentium G4400

RAM: Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black

SSD: Kingston 120GB HyperX Fury

HDD: Western Digital 1TB Green

PSU: Be Quiet! System Power 300W

Ház: Raijintek Arcadia Fehér

Összesen: ~100 ezer Ft.


De ahogy mondtuk, minden az ártól függ.

2015. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teny, hogy a beebox-nal jobb(erosebb) gepet is ossze lehetne hozni, de a csendes/pici kompromisszumokat kovetel.

Igazabol, ha az ember igenyesen akar hozzaallni, akkor a hutes/haz ami kritikus dolog, mert lehet eros-ronda-es zug, mint a porszivo gepet is osszerakni... de minek? :)

2015. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!