Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Javítható még ez a merevlemez?

Javítható még ez a merevlemez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, van egy Samsung HDD (~5-6 éves) amelyet a gép nem ismer fel (már a BIOS-ban se látni). Eddig semmi probléma nem volt vele, azután pedig mikor kapcsoltuk be a gépet kiírta, hogy nem talál bootolható rendszert.

Átraktam egy másik gépbe ahol szintén nem látja a BIOS, viszont a Windowsban az eszközkezelő Ismeretlen eszközként látja. Az eszköz működik, azt írja. A hardverinformációknál viszont nem lát semmit sajnos. Illetve egy kérdőjel van az ikon mellett.

Úgy érzem elég kevés az esélye, hogy megmentsem a rajta található adatokat házilag, viszont még abban reménykedem hátha belül a mechanika jó, és csak az elektronikai panel ment tönkre. Egyenlőre még azt se szedtem le, bár első ránézésre semmi sérülést nem látok a tetején. Amikor beindítottam a másik gépben a hdd pörgött, melegszik de semmi kattogás vagy egyéb hangot nem hallok.


Szerintetek van még esély rá, hogy egy panel csere, vagy átvizsgálás megoldja a problémát? Tudom még a csere is bonyolult mert egyenlőre a firmware verzióját se tudom :/


Köszi előre is.



2015. dec. 18. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

kürt KFT-t keresd meg, ők leszedik azt a pár giga fontos adatot ami kell neked.


Alaplap nem lehet rossz? Vagy kábel esetleg?

2015. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos a Kürt nem nagyon opcionális mert 150 ezertől indul a bevizsgálása. Igen másik gépben próbáltam, és a kábel is jó.
2015. dec. 18. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!