Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri Nvidia GeForce GTX...

Megéri Nvidia GeForce GTX 970M videókártyával rendelkező laptopot venni több pénzért, egy 960M-el rendelkezőhöz képest?

Figyelt kérdés

Lenovo Y700 készüléket néztem ki 960M GPU-val és ez is elég drága már nekem, viszont lehet, hogy rászánnék többet, ha a 970M sokkal jobban vinné a játékokat, mint a 960.


Szerintetek mennyivel jobb a 970M? (nem kell nekem h ultra settingsen fusson a játék, elég egy high vagy medium de azon rendesen fusson ne 20 fps-el)


2015. dec. 19. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában működik, ha Google-be beírod, hogy kártya1 vs kártya2. Itt egy találat: [link]


Hogy mennyi az árkülönbség, te tudod, hogy neked megéri-e azt rákölteni, azt neked kell eldönteni.

2015. dec. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gpubosst néztem már csak ezek nem sokat mondanak nekem...tapasztalatra lennék kíváncsi, hogy el lehet e rendesen játszani 960al a legújabb játékokkal is vagy sem
2015. dec. 19. 01:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsi a valószínűsége, hogy találsz olyan embert, aki mindkettővel rendelkezik, használja, és összeméri.


A számértékek elég jelentős különbséget mutatnak, de nem mindegy, hogy egy 10-est vagy 50-est kell hozzátenni. Előbbi megéri, utóbbi nem.

2015. dec. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

960M nagyjabol GTX750Ti szintjet hozzhassa de gyakorlatilag alatta maradhat


teszteken tehat 750ti (asztali termeszetesen) ertekeit (fps) megnezed alapul veve illetve 750 ima (asztali ertekeit is)

azonos beallitasokon lenne annyi fps!!


970M kb. 50% al erosebb a 960M tol

vagyis mint lathatod erosebb a 750Ti(asztali) tol is a 970M

(lenyegeben asztali 960 es 970 kozt is 50% koruli a kulonbseg amugy)


GTX 950 (asztali) kb. 25% al erosebb 970m tol

vagyis 1,25x szer (ekkora tuning laptopban nem igazan erheto el)


amugy meg van ilyen nagyon nagyon hasznos oldal:


[link]


[link]


pl. (atlagok alapjan)

gta5 fhd ultra 18 vs 28 fps (+55%)

bf hl fhd ultra 32 vs 54 fps (+70%)

ac unity fhd ultra 10 vs 24 fps ... (+140%)

lotr me som 30 vs 52

witched 3 14 vs 26


de azert fugg ez mindentol, cpu, ram, driver, os...

2015. dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

laptop egeszevel szamolni nem helytallo

vagyis 300ezer pl a 960m es akkor 50% plusszal 450ezerert is megeri a 970m...

ha meg van a kello extra is mellette akkor megerhet 150ezer pluszt is 970m alatt ez elvarhato is

de azert ez eleg sok penz...


es csak a gpu árára vonatkozna...

2015. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

>mediumra< ha arulnanak 950m ddr5 ot akkor arra ez is eleg lenne...

ha nem szamit az ultra neked


az a gond hogy laptop tervezok nem igazan torodnek a felhasznalok igenyeivel, azt hanyjak ossze ami szerintuk jo, amiert penzt kapnak...


vagyis silany alkatreszek es minel nagyobb marketinges mutatok


szoval a valodi premium minosegnek horribilis ára van

vagy nagyon hozza se tudsz jutni kesz geppel cssk ha egyedi megrendelest kernel eleve egy laptop gyartotol...


szoval nem tudom menyiere eri meg a pluszt


konkret laptop tipust kellene tudni

2015. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja lenovo y700

ennek 970m es valtozata?


mobilon 960m es 400ezer

a masikat nem talalom...

itt mar teljes laptophoz viszonyitva 600ezer lenne...

500 beleferhet ha neked is belefer... persze akkor mar beleferhet tobb is :P

ha ugy veszed hogy asztaliban 60% a 970 aranak a 960 es hogy a gep 1/3 ad at teszi ki a vga ára ha otpimalis (jatekosban altalaban)

akkor a teljes osszegnel +20% al kell szamolni? nem vagyok matektudos...

ez 480ezer lenne...

mivel a tejljesitmeny arany nagyjabol megegyezik asztali es laptopban ezert az ertek aranynak is meg kellene

2015. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:

gondolom drága a lenovo amit kinéztél.egy év múlva mikor kijön egy komolyabb cím akkor azon gondolkozol hogy elfut-e mediumon normális fps-sel a progi,vagy le kell venned a beállításokat minimumra.2 év múlva még rosszabb lesz a helyzet,tehát 970m-es vga-val vegyél notit.

ez az egyik legolcsóbb,ráadásul nagy méretű: [link]

2015. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, utolsó rátapintott a lényegre. Énis néztem az ASUS-t a radiumnál, kicsit drága az már de ennél olcsóbban valóban nem kapok 970m-es laptopot.

2015. dec. 19. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!