Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen eszközök vagy vezérlők...

Milyen eszközök vagy vezérlők ezek? : SCSI, Promise, HighPoint

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a gépekhez, de ezeket már sok számítógépes oldalakon láttam, és néhánynak utánakerestem, de nem akart bejönni érthető magyarázat és azt kérném, hogy valaki magyarázza már el nekem, hogy mire valoak a fönti eszközök!
2010. márc. 24. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A SCSI-t - a teljesség igénye nélkül - bevállalom :)


Ez egy olyan szabvány, amelyet a számítógépek és azok perifériái közötti adatátvitelre terveztek, azaz egy "szabványosított adatátviteli platform".

Jellemzőbb felhasználási területei a merevlemezek, mágnesszalagos- és optikai meghajtók, de egyéb perifériáknál is alkalmazták: szkennerek, nyomtatók.

A SCSI meghajtók a hagyományos IDE/ATA és SATA meghajtóknál fejlettebb, gyorsabb és megbízhatóbb, viszont annál drágább eszközök.

Korábban (és talán még ma is) az Apple alkalmazta előszeretettel a Macintosh alapú, általános felhasználású gépeiben, a PC-k oldalán hálózati szerverekben és minőségi gépparkok körében használják.

Hasonlóan az ATA megoldásához, a SCSI rendszerekben is van egy vezérlő (host adapter) és egy (v. több) kábel, melyre több, akár 15 eszköz is csatlakoztatható. A host adapter vagy egy alaplapra integrált vezérlő, vagy egy PCI buszra csatlakozó bővítőkártya.

A SCSI merevlemezekre vonatkozóan nem kizárólagos, de fontos jellemző a forgási sebesség - és ebben eltérhetnek az (S)ATA lemezektől -, percenként 10 vagy akár 15 ezer fordulatot tesznek. Ebből is adódóan a szabványnak megfelelően 80-640 MB/s adatátviteli sebességre is képesek.

Nekem a mai napig van otthon egy Agfa Arcus I (google) SCSI szkennerem, bitang nagy dög, alul és fölül is van benne fénycső (azaz egyszerre két oldalt lehet vele szkennelni), és olyan hangja van, mint egy traktornak :) Őt egyébként egy scsi vezérlő kártyával (host adapter, PCI), egy átalakítóval és egy ujjnyi vastag kábellel tudom működésre bírni.

2010. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

EZ IGEN!! :D

Köszönöm a részletes leírást!

2010. márc. 25. 15:41
 3/3 MaXXeGee ***** válasza:
Nekem a másodikkal könnyebb dolgom lesz, ugyanis a "Promise" ,egy "márka" [link]
2010. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!