Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2db 6 magos processzorral...

2db 6 magos processzorral szerelt alaplap megfelelő lenne a számomra?

Figyelt kérdés

Pár napja egyik ismerősömtől kaptam egy szerver alaplapot, amiben 2db AMD Opteron 2423 HE processzor van és 8db 4 GB-os DDR2-es RAM. Főleg video-konvertálásra (szinte csak processzort használj a program), képszerkesztésre (Adobe Photoshop-pal) és játékok futtatására használnám. Játékok alatt max. pár évesekre gondolok.

Attól tartok, hogy nem tudom egy időben kihasználni mind a 12 processzormagot. Szerintetek ez így van?

Videokártyát direkt nem is írtam, mert azt még venni kell, de addig nem akarok, míg biztosan nem tudom, hogy ez a "fél-konfig" jó lenne-e nekem a már felsorolt célokra.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. dec. 31. 16:03
 1/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

tobb mint 6eves procik...


valoszinu munkaban es jatekban is a napjainkban mar eleg oreg es gyenge FX8 asok kozul is barmelyik jobban teljesitene


kivetel lehet mikor 12szalat 90%+ on kihasznal a progam, de FX8 ast felhuzhatod annyira hogy boven lehagyja


de persze mivel kaptad osszerakhatod


igy viszonyitva vga teren egy GTX750Ti vagy R7 370 lenne idealis mellejuk max.

de lehet itt is cpu limit lenne legtobbszor...

ha jatekok is kihasznalnak a 12szalat akkor persze egy 380/390 is eldocoghetne

de ma még inkabb az 1szalas teljesitmeny a fontos es ami tobbet hasznal az is 3-4et leginkabb

2015. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 thunderdriver válasza:
67%
Kapta a francokat. A hardverapron hirdetik de az emberek 80% nem tudja hogy mi is az az AMD opteron. A valaszom: Ha jatszani akarsz ne vedd meg. Ne dolj ne a 12magos hirdetésnek. Rohadt jol hangzik de rohadtul másra való az egész konfig. Ez az én véleményem
2016. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!