Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios beállítása kezdőnek?

Bios beállítása kezdőnek?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem az "új" gépemmel kapcsolatban de szeretném leszögezni h olyan szinten nem értek hozzá ezért nem akarok tuningolni stbb csak beállítani amit elgondoltam.

Annyit megcsináltam hogy defaultra állítottam mindent akkor sem lett jobb.

Asrock FM2A85X Extreme4-M

A10 5800K

Katana 3


1.Látom hogy az alapórajel általában visszaesik nem álladó mint a régi gépemnél. Itt 1400Mhz-re de biosban be lehet állítani 1000-ret is. Úgy gondoltam hogy így még kevesebbet eszik majd amikor terheletlenül megy.

Van értelme ezt beállítani és negatív következménye lesz-e ?


2. Aida64-el néztem a Frekvencia változást és maxon terhelve is csak 3800Mhz-re emelkedik pedig elvileg 4.2-re kéne neki? Miért ? (képeket linkelek)


3.Hűtés: Észrevettem hogy picit hangos a hűtöm pedig elvileg azért vettem rá ilyet h ne legyen az max nyáron a dög melegbe. A biosban nézve láttam h fullon megy azért van ez a jelenség.


CPU:

[link]

[link]

[link]

Hűtés:

[link]

[link]

Illetve találtam videót is:

https://www.youtube.com/watch?v=1q170YDx5c8


2016. jan. 3. 12:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Igen a hűtésnél mit jelent a target CPU temperature ill a target fan speed ?
2016. jan. 3. 12:33
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tapegyseged pontos teljes tipuskodja?

gephazad tipusa?

2016. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Aero Cool aeroengine

A táp egy kínai masina, ismerős már intézi az újat 1-2 hét.

2016. jan. 3. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A target szó célt/célpontot jelent, vagyis a Target CPU Temperature=Megcélzott CPU hőfok, Target Fan Speed=a megcélzott ventilátor sebesség. Hogy most ezt alapjáratban gondolja, vagy max. terhelés alatt azt nem tudom.

Az AMD Turbo Core látom be van kapcsolva. Ez annyit csinál elméletileg, hogy ha csak 1-2 mag van használatban akkor azok órajelét megemeli a Turbo órajelre (szerintem ez lenne a "Boost Frequency Multiplier"). Ki kellene próbálni csak pár magot leterhelni, hogy azok nem-e mennek fel 4,2GHz-re.

még lehet hogy máshol is engedélyezni kell.

Ha az összes mag órajelét akarod feljebb tornázni, akkor azt a "CPU Frequency Multiplier" emelésével tudom megvalósítani. De ezt csak akkor tedd, mikor már van egy jó minőségű táp a gépben.

Hűtőt meg nem azért veszünk, hogy halk legyen, hanem azért hogy jól hűtsön :)

2016. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en ha jol latam kepeken akkor ha semmit nem allitotal valamiert alaphelyzetben is maxon porgeti ventit

ket alapotja lehet (ha jol ertelmeztem)

de itt mindegyiken a max fordulat van engedelyezve


egy jo tap mindenkepp kell akarmilyen gepbe, de jo lenne tudni hogy mi az a mostani kinai es mi lesz az uj, mert csoborbol vodorbe nem tul jo menni


amugy meg lehetseges hogy bios frissites is javitana a helyzeten


altalaban a gyari beallitasoknak meg kell felelnie, ha csak gyarto nem rontotta el azokat


se a kepek nem tul jok, es amugy is eloben lehetne ezeknel segiteni


az sz ismeros ha ert hozza akkor kerd meg hogy alacsony terheles vagy alacsony hofoknal, alacsonyabb fordulaton forogjon a venti ha ez megoldhato, es akkor csak terhelve lesz hangos


gephaznal nem a legjobb hogy felsotapos... de amugy talan megfelel konfighoz

gondolom foleg kinezet miatt kelett, meg talan nem ujonan veted?


katana 3 nem eppen egy komoly huto, igy halk sem, talan ez is hasznalt volt?


amugy is kulonleges kialakitasu amire nem tudom miert is volt szukseged


persze azonkivul hogy nem halk mas problemanak szinten nem kell lenie, de tuningra nem megfelelo, de mondjuk gyenge vagy rosszminosegu tappal nem is kelene...

2016. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

FSP HEXA 400W lesz az utód

A mostani valami LC-Power 350W

A házat használtan vettem tetszik mert jól meglehet oldani a szellőzést főleg a HDD-k miatt.


Közben állítottam és a "Level 1-2..." lehet szabályozni hogy alapból mennyin forogjon a hűtő a targetes CPU temperature-val meg az a hőfokhatár ahol aztán rákapcsol.

Ki próbáltam és most így már hangtalanul üzemel a kicsike de 50 foknál odalép neki.

2016. jan. 3. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!