Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép tisztítás, hogyan?

Számítógép tisztítás, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném kitisztítsni a gépet és a billentyűzetet mert tiszta retkek már (por).

A billentyűzetből hogyan kell kiszedni a gombokat?

Illetve a gépnek egyszerűen szedjem le a ház falát és finoman leporoljam vagy jobban szét kell szedni?


Bocs az ilyen amatőr kérdésért de nem akarom hogy baja legyen :)


2016. jan. 3. 12:44
 1/4 Stark2000 ***** válasza:

Én úgy szoktam a billt. kitakarítani, hogy keresek googlen egy olyan kiosztású billentyűzetet, mint amilyen az enyém (Magyar, Angol, stb), berakom képnek a monitoron, majd csavarhúzóval elkezdem kiszedni a billentyű gombjait. Utána ki rázom, ütögetem belőle a koszt, esetleg átfújom, áttörlöm.. Csavarhúzóval egyáltalán nem nehéz ezeket kiszedni, csak alá rakod a lapos fejét, és kipattintod, de persze óvatosan! :)


Gépet takarítani 1 féle képpen szoktam. Leszedem az oldal házat, kikapcsolom a tápot, kihúzgálom a kábeleket, majd kiszedem a videokártyát, winchestereket, processzorhűtőt és megtisztítom. A ventilátorokat én sűrített levegővel fújom át, esetleg szájjal.. a gépházat csak áttörlöm száraz ruhával, és kész. Ha áramtalanítod a gépet, akkor nem lesz baj. Billentyű gombjaival meg csak óvatosan bánj, és kész..

2016. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem akarom szétszedni a gépet, félek nem tudnám összerakni

Szóval csak tiszta, szöszmentes ronggyal áttöröltem belülről.

2016. jan. 3. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

ha nem szeded szét a legjobb megoldás a sűrített levegős palack, 3-400 forintért már kapni. Azzal szépen kifújsz minden szöszt meg egyebet a gépből, száraz ruhával meg áttörlöd a gépház beszívó venti szűrőjét, merevlemezt, tápot stb.

Előtte persze áramtalanítsd.

2016. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kipattingattam de most a Space nem jó.

Vagyis ha középen vagy jobb oldalt nyomom meg működik de ha baloldalt nem jó. Be is van esve baloldalon. Nem tört el semmi de már vagy 200x kivettem és visszaragtam, nem jó :(

Mit csináljak?

2016. jan. 3. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!